Диня консервована на зиму в банках

Диня консервована на зиму в банках: смачно і практично. Як заготовити диню консервовану на зиму без стерилізації

Диня консервована на зиму в банках

Осінній урожай динь можна зберегти на зиму не тільки у вигляді варення, джему або сушених скибочок. Метод консервації дозволяє зробити зимову заготовку, яка за смаком і консистенцією буде схожа на свіжу, тільки що розрізану солодку диньку.

Ароматна динна м’якоть хороша сама по собі. Однак вона легко вбирає в себе інші запахи, а тому дозволяє експериментувати. В банку з консервованої динею можна покласти прянощі (гвоздика, ваніль, корицю), свіжий імбир, ананас, мед. Підготовка до консервації займає лічені хвилини, тому закутить кілька баночок на зиму можна швидко і легко.

Диня консервована на зиму в банках – загальні принципи приготування

Щоб підготувати диню до консервації, її потрібно ретельно вимити жорсткою щіткою, нарізати на великі шматки, вичистити серцевину разом з насінням і зрізати шкірку. Великі динні нарізати на скибки акуратні кубики невеликого розміру (з ребром в три-чотири сантиметри), якими легко наповнити скляну банку. Залишається зварити сироп, і диня консервована на зиму в банках готова.

Якщо банки з залитої сиропом динею будуть стерилізуватися перед закуткой, прожарюють або пропарювати тощо перед наповненням не потрібно. Достатньо просто добре вимити з содою. Якщо ж готується диня консервована на зиму без стерилізації, тобто відразу під ключ, то банки потрібно попередньо пропарити над киплячою водою або прожарити в духовій шафі.

Як стерилізувати наповнені банки? На дно широкої каструлі потрібно покласти старе рушник і на нього розставити тару. Залити прикриті кришками банки теплою водою під шийку так, щоб вода не діставала до плічок три сантиметри. Після закипання води стерилізувати півлітрові банки 10 хвилин, «семисотки» і литровки – 20 хвилин.

Остуджувати консерви з дині потрібно так само, як і інші зимові заготовки: перевернути вниз кришками і укутати теплим старою ковдрою, шубою або пледом.