Як варити горох

Як варити горох: жовтий, зелений, бурий? Різні способи варіння гороху сушеного, свіжого та замороженого: рецепти прості і складні

Як варити горох

Смачний, ароматний і корисний горох відомий на багатьох кухнях світу.

У Росії його використовують для приготування каш, супів, салатів, вегетаріанських «котлет», запіканок, пюре.

Особливо пристрасні шанувальника горохового стручка варять киселі і готують пудинги.

Відварений зелений горошок – прекрасний гарнір до м’ясного або рибного блюда.

Таке блюдо готується зі свіжого або замороженого продукту, причому після варіння горошок не втрачає своїх корисних речовин і властивостей.

Як варити горох – загальні принципи приготування

Молоді або недосвідчені господині часто не знають, як варити горох, і можуть навіть зіпсувати продукт. Насправді нічого складного немає, потрібно лише враховувати деякі особливості плодів цього чудового бобової рослини.

Технологія варіння залежить від того, який саме продукт – сушений, свіжий або заморожений використовується. Сухий горох потрібно обов’язково перед варінням вимочити у воді кімнатної температури. Для цього зерна промивають в одній-двох водах (в залежності від ступеня запиленості горохової борошном), потім заливають водою приблизно на два пальці від поверхні сировини.

Цілісний горох повинен вимочуватися годин п’ять, подрібнений менше – години дві. Суть в тому, щоб зерна гарненько набрякли і швидше зварилися. До заливки водою їх треба перебрати, видаливши зіпсовані, гнилі, потемнілі, брудні і просто сумнівні горошинки і частинки.

При тривалому вимочуванні воду слід хоча б раз поміняти. В ідеалі заливати зерна новою порцією чистої води можна раз в годину-півтора. Тому не дуже добре замочувати сушені бобові на ніч, хоча багато господинь саме так і роблять, вирішивши з ранку варити горох.

В принципі, можна і зовсім обійтися з попереднього замочування, але тільки у двох випадках: або часу на нього зовсім немає, або на кухні стоїть мультиварка, яка здатна впоратися навіть з таким примхливим продуктом.

Як варити горох після вимочування? До готовності, затока новою порцією холодної води. Час може варіюватися від півгодини до півтори і навіть двох, що залежить від часу замочування, сорту та якості зерен. Важливо, що солити до закінчення варіння не можна: сіль додається в самому кінці процесу, коли горох практично готовий.

Якщо у вас горох свіжий або заморожений, то замочувати його, природно, не потрібно. Зелений горошок відразу кидають у киплячу воду і варять від п’яти до двадцяти хвилин на сильному вогні.