Кавуни, консервовані в банках

Заготівля арбузов в літрових банках і бутлях. Солодкі, солоні і пряні кавуни, консервовані в банках

Кавуни, консервовані в банках

Кавуни, безумовно, чудові свіжими.

У спеку – саме насолоду відрізати від смугастого боки холодну соковиту часточку. Але, всупереч численним скептикам, консервовані кавуни, в тому чи іншому вигляді – чудовий, і дуже популярний продукт.

Любителі смакових контрастів цінують мариновану кавунову м’якоть за непередаваний словами, характерний смак.

Кавуни, консервовані в банках – загальні принципи приготування

• Консервації придатні стиглі кавуни, з яскравою, не пухкої м’якоттю. Велику соковиту ягоду консервують у велику скляну тару ємністю 3 літра. Так само можна законсервувати кавуни і в літрових банках. Скляну тару можна брати з закручуються кришками або звичайну, призначену для закачування кришок ручним ключем.

• Скляні ємності перед використанням обов’язково промивають дуже теплою водою з содою, ретельно очищаючи миючим засобом сильно забруднені ділянки. Особливу увагу приділяють горлечка, а точніше, його обідка. Промиту тару обсушують і стерилізують.

• Стерилізацію можна провести в духовці, витримавши в ній банки при 150 градусах не менше 10 хвилин або над парою, до повного їх висихання. Металеві кришки так само добре промивають окропом, а потім додатково кип’ятять 10 хвилин, або трохи більше. Після цього їх обов’язково просушують на чистому рушнику.

• Кавун нарізають великими часточками таким чином, щоб вони легко проходили всередину банки. У більшості випадків шкірку не зрізають і не видаляють кісточки, але для заготівлі арбузов в літрових банках, шкірку краще прибрати, щоб маленькі ємності вмістилося більше м’якоті.

• Заготовлені кавуни в банках можуть бути маринованими, солоними, кисло-солодкими, навіть пряними. Смак готової консервації залежить від того, який вид маринаду використовувався, і які додаткові спеції і прянощі використовувалися.

• Щоб консервація зберігалася довго, більшість маринадів готують з оцтом або лимонною кислотою. Якщо додавання таких складових в маринад не передбачено, в саму банку перед заливкою обов’язково кладуть аспірин. Якщо консервують у 3-літрових ємностях – додають три таблетки аспірину (ацетилсаліцилової кислоти), при консервації арбузов в літрових банках, досить покласти одну.

• Герметично укупоренную консервацію щільно загортають в ковдру і витримують під них не менше двох діб або до повного охолодження.