Як смажити камбалу

Як смажити камбалу, щоб риба вийшла смачною. Як позбутися від неприємного запаху і скільки смажити камбалу

Як смажити камбалу

Камбалу багато незаслужено вважають несмачною і складною в приготуванні.

Часто можна почути, що в ній практично немає м’яса, чистити незручно, та й запах просто жахливий.

Насправді, якщо цю рибу правильно приготувати, вона виходить дуже смачною.

Камбалою називають кілька видів плоских морських риб.

До них відносяться глосики, палтус, тюрбо і риба-сіль.

Як смажити камбалу – основні принципи приготування

Все починається з оброблення риби. Зі свіжих або розморожених тушок риби зрізають голову. Робити це потрібно, перевернувши тушку світлою стороною вгору, щоб бачити затемнену частину з нутрощами. Потім виймають нутрощі і добре промивають камбалу під струменем води. Злегка обсушують тушки серветками і викладають на обробну дошку. Гострим ножем відрізають з обох сторін плавники і хвіст. Тушку злегка скоблят ножем і вирізують шипи. Тепер обережно ножем піддягають шкіру по всій ширині тушки і стягують її. Якщо є бажання, можна філірувати рибу, або засмажити її цілком.

Багато хто задається питанням, скільки смажити камбалу, щоб вона не вийшла смачною і ніжною. Якщо рибу смажать цілком, буде достатньо 7-10 хвилин. Варто зазначити, що в процесі смаження, сковороду накривати кришкою не слід. Філе смажиться трохи швидше, в середньому хвилин п’ять.

Ну і головне питання: як позбутися від неприємного запаху? Все дуже просто. Найефективніший засіб – це цибуля. Підготовлену камбалу солять, приправляють спеціями і панірують у борошні, щоб риба вийшла соковитою і смачною. Цибулю чистять і шаткують тонкими пір’ям. На сковороду з розпеченою олією викладають камбалу, а через пару хвилин навколо неї розкладають нашатковану цибулю. Рибу обсмажують з двох боків до рум’яності. Цибуля переб’є неприємний запах. Готову камбалу викладають на тарілку, ще раз приправляють спеціями і подають з картопляним або рисовим гарніром. Скільки смажити камбалу, ми писали вище, але ви, все ж, орієнтуйтеся на розмір і вага тушки.