Варення з зелених волоських горіхів

Наша екзотика – варення із зелених волоських горіхів. Готуємо незрівнянне варення із зелених волоських горіхів з шкіркою

Варення з зелених волоських горіхів

Волоські горіхи, мабуть, найпоширеніші в своєму сімействі. Їх просто називаються горіхами, без уточнення грецького походження і, як правило, всі відразу розуміють, про що йдеться. Технологія варіння варення з цих плодів, одна з найбільш незвичайних і складних. Та й взагалі складно уявити, що змусило автора першого рецепта взятися за її розробку.

Що ж, експеримент вдався! Якщо запастися часом, набратися терпіння і, звичайно ж, мати всі необхідні продукти то результат цілком виправдовує очікування.

Варення із зелених волоських горіхів – загальні принципи приготування

• З недоспілих волоських горішків готується два абсолютно різних варення – чорне (темне) і світле. Щоб приготувати світле варення з них обов’язково видаляють шкірку, темне виходить в тому випадку, якщо шкірку не зняти.

• Зелені плоди, зібрані для варення повинні бути молочної стиглості. Якщо такий горіх спробувати проколоти зубочисткою, вона вільно увійде до нього.

• Приготування варення довгий процес, що вимагає тривалої підготовки «сировини». Свіжозібрані горішки обов’язково вимочують у звичайній або вапняній воді, а часто і в тій, і в іншій.

Як правильно вимочити горіхи в звичайній воді:

1. Зріжте краю зеленої м’якоті – з боку хвостика і протилежного йому. Зробіть глибокі проколи у кількох місцях вістрям ножа і вставте в отвори гвоздику.

2. Після цього залийте чистою водою і витримайте в ній 10 діб. Обов’язково міняйте воду кожні 12 годин.

3. На десятий день дістаньте горіхи, опустіть їх в чисту киплячу воду і проварити десять хвилин. Відвар злийте, а плоди знову залийте чистою водою на 24 години.

Як правильно вимочити горіхи у вапняній воді:

1. Не знімаючи шкірки і не зрізуючи країв, замочіть зелені плоди на 2 доби в прохолодній воді. Кожні п’ять годин воду обов’язково міняйте.

2. На третю добу звичайну воду замініть вапняним розчином. Для його приготування на п’ять літрів звичайної води беруть півкіло гашеного вапна. Розводять вапно у воді, витримують кілька годин. Потім вапняний розчин зливають з осаду, заливають ним горіхи і витримують не менше чотирьох годин.

3. Плоди дістають, ретельно промивають у двох чи трьох місцях проколюють і заливають чистою відфільтрованої водою. Витримують в ній 48 годин.

• Вимочують зелені горіхи для того, щоб з них вийшла вся гіркота. Якщо цього не зробити, варення вийде гірким.

• Для посилення смаку та аромату в варення додають корицю, гвоздику, лимонний сік, прянощі. Оригінальним і незвичайним виходить такий десерт з какао або мигдалем, вкладеним всередину волоського.

• Варення із зелених волоських горіхів легко заготовити на зиму. Ємності для нього не потрібно стерилізувати, досить ретельно помити їх з содою, після чого обдати крутим окропом і добре обсушити. Після розливу варення по банках його відразу ж закатують прокип’яченими кришками.