Карасі в сметані

Карасі в сметані – купецькі страви з минулого. Рецепти карася в сметані: смаженого, печеного і в горщиках

Карасі в сметані

Карасі поширені повсюдно, але тільки російська національна кухня прикрашена чудовою підбіркою страв з карасів у сметані.

Поступово це диво поширилося і на наших найближчих сусідів.

Маленьку рибку смажать і поливають сметаною в Туреччині, тушкують в горщиках зі сметаною в Румунії.

Навіть в Австрії карасів, нафаршировав різаними овочами, смажать і, поливши сметаною, подають до святкового столу.

Карась у сметані – загальні принципи приготування

• Карась – риба недорога і широко поширена, вибирати його для наших цілей нескладно. Жива риба підійде без особливого огляду, якщо рибки не ворушаться – відкрийте зяброву кришку. Якщо всередині переважає яскравий рожевий колір – риба свіжа. Також огляньте луску, якщо вона не пошкоджена, більше ймовірність що риба хороша.

Очищають карасів акуратно, риба живуча і можна легко поранитися, якщо вона почне тріпається в руках. Обов’язково видаліть зябра, можна повністю з головою. Карасі в сметані краще готувати без плавників, зріжте їх до очищення луски. Випотрошену рибку обов’язково промийте проточною водою, видаліть плівки з черевця.

М’ясо карася кістляве. Зробіть на рибці кілька поперечних надрізів до хребта, не далі сантиметра один від одного, при смаженні кісточки выжарятся.

• Сіль і спеції втирають, в тому числі і зсередини черевця.

• Риба «любить» сіль і кипляче масло. Якщо не обумовлено окремо в рецептурі, намагайтеся смажити швидко на максимальному нагріві. Невеликий пересіл, враховуючи ніжність сметанною підливи, не буде помітний в готовому блюді.

Сметану краще брати нежирну, вона краще просочує рибу, а жирна дозволить «виправити» пересушену, або дуже худу рибу.

• Карасі в сметані подають холодними і гарячими, сервірувати можна прямо в посуді, в якому вони готувалися. Для прикраси страв використовують велику зелень, скибочки лимона.