Рисова каша на молоці

Рисова каша на молоці – азбука дієтичної кухні. Молодій мамі: як готувати рисову кашу на молоці

Рисова каша на молоці

Рис на молоці, «біле на білому» – один з принципів відновної дієти. Який би варіант страви ви не вибрали, воно повинно вийти легким для шлунка, досить ситним і калорійним. А тим, хто всюди шукає додаткову корисність, пропонуємо рецепти з добавкою з меду або фруктів.

Рисова каша на молоці – загальні принципи приготування

• Рисову кашу на молоці можна приготувати різними способами: зварити на відкритому вогні (на плиті), в мультиварці або ж пропарити в духовці. Методики приготування особливо нічим не відрізняються, але в каші, готується в духовці або мультиварці, є великий плюс – за нею не потрібно стежити, вона не втече і не прилипне.

• Для рисової каші на молоці найбільше підходить білий шліфований рис округлої форми – саме така крупа швидше і краще пропарюється. Молочну страву з неї виходить ніжним, з легким кремовим присмаком. Пропарений рис для молочних каш брати не рекомендується – страва буде мати специфічний присмак і запах.

• До приготування крупу обов’язково потрібно перебрати і кілька разів прополоскати холодною водою. Чим довше промивається рисова крупа, тим більше з неї виходить клейковини і крохмалю. Це, в свою чергу, відбивається на консистенції готового страви: чим менше крохмалю й клейковини в рисі, тим більш розсипчасті каші.

• З приготуванням рисової каші на молоці в духовці або мультиварці все легко і просто – залили рис молоком, додали додаткові продукти і залишили готуватися на зазначене в рецептурі час. А ось готується на плиті страва вимагає особливої уваги і має деякі свої хитрощі:

– не можна готувати молочні каші на інтенсивному вогні, рідина випарується швидко, а рис ще не пропарится і залишиться сирим;

– кашу варять під кришкою, але закривають її нещільно, обов’язково залишають невелику щілину, щоб молоко не вибігло;

– щоб рисова кашка не пригоріла, її періодично розмішують, намагаючись якомога краще відокремити нижній шар від дна.

• Готувати кашу можна як з чистим молоком, так і на розведеному водою. У молоці крупа буде варитися повільніше і є ризик, що страва підгорить. Розбавляти молоко водою чи ні, кожен вирішує сам. Є ще один нехитрий спосіб як приготувати рисову кашу на молоці, щоб вона не пригоріла. Спочатку крупу злегка проварюють у воді, потім відвар зціджують, а рис заливають молоком і доводять до готовності.

• Кашу підсолоджують цукром або медом, а смак страви регулюють додаванням солі, яку кладуть, відповідно власним смаком.

• Будь-яку молочну кашу присмачують якісним вершковим маслом, яке додають в процесі приготування або після закінчення. Додатково по невеликому шматочку масла кладуть в кожну тарілку при подачі, якщо страва подається гарячим.