Варення з дині з апельсином і лимоном

Варення з дині з апельсином і лимоном – незвичайна комбінація смаків. Заготівля варення з дині з апельсином на зиму

Варення з дині з апельсином і лимоном

Ароматна м’якоть медової дині – як же не спробувати запастися таким делікатесом на зиму?

Зберегти плоди настільки довго навряд чи вийде, ну а у вигляді варення – елементарно!

Ще більше екзотики додають варенню тропічні апельсини.

Варення з дині з апельсинами – загальні принципи приготування

• Щоб перетворити незвичайне варення з дині з апельсинами у виключне ласощі потрібно його готувати з дуже ароматною, злегка недозревшей дині, а апельсини брати тільки визрілими і обов’язково солодкими. Динна і апельсинову м’якоть не повинні бути м’якими, інакше під час варіння їх шматочки розваляться, і зовнішній вигляд десерту постраждає.

• Обрану диню обов’язково обмивають теплою водою і очищають від шкірки. М’якоть нарізають невеликими шматочками довільної форми. Це можуть бути кубики, брусочки або пластинки. Для отримання більш густого варення, частину м’якоті перебивають блендером в пюре, після чого з’єднують з її шматочками. Для приготування варення з дині з апельсинами можна використовувати не тільки її м’якоть. Не менш смачним таке екзотичне ласощі виходить і з її кірок. Щоб шматочки кірок не були жорсткими, їх заздалегідь вимочують у содовому розчині.

• Апельсини додають в очищеному вигляді, так як цитрусова цедра при варінні виділяє гіркоту. Апельсинову м’якоть нарізають шматочками такого ж розміру й форми, як і диню.

• Щоб поліпшити смакові характеристики і корисність ласощі, в нього додають прянощі, горіхи, мед, кунжут або інші фрукти. Наприклад, варять варення з дині з апельсином і лимоном, додаючи в ласощі тільки сік кислого цитруса.

• Для приготування варення використовують тільки алюмінієвий посуд або виготовлені з нержавіючої сталі ємності. Якщо на кухні є такий прилад, як мультиварка, можна скористатися і їм.

• Щоб насолодитися чудовим десертом не тільки в сезон дозрівання баштанних культур, можна заготовити варення з дині з апельсинами на зиму. Для цього вже готове варення розфасовують по скляних ємностей гарячим, практично киплячим, і закривають спеціальними металевими кришками, які для герметичності прокочують закаточним ключем.

• Банки стерилізувати необов’язково, достатньо промити ємності гарячою водою з господарським милом або харчовою содою і добре просушити на повітрі. Кришки кип’ятити обов’язково.