Варення з чорносливу

Варення з чорносливу – ласощі з тонкою ноткою! Перевірені рецепти варення з чорносливу на плиті, в духовці і без

Варення з чорносливу

Чорнослив, майже обов’язковий компонент усіх радянських компотів і чималої частки харчувальних страв, нині майже забутий. На жаль, потіснили чудово смачний продукт заморські ківі та інші ананаси. Адже не дарма народ наш передавав від батька синові прислів’я: де народився, там і згодився – черносливовые солодощі смачні і чудово корисні. Рідко що зрівняється з ними за мінеральним складом, і за здатністю покращувати травлення.

Варення з чорносливу – загальні принципи приготування

• Чорнослив, строго кажучи, це висушені без кісточок або разом з ними сливи. Але з-за того, що для виготовлення сухофруктів використовують темні сливи, переважно сорту «Угорка», в побуті їх називають чорносливом. Тому коли мова йде про варення з чорносливу, мають на увазі саме темні сливи.

• Для приготування ласощів використовують не тільки свіжі плоди, нерідко варення готують з уже висушеної злив.

• Свіжі фрукти повинні бути стиглими і не порченными, тому перед використанням сливи обов’язково відсортовують, видаляючи підгнилі, м’яті і побиті цвіллю. З відібраних злив відривають хвостики, після чого ретельно промивають водою, бажано теплою.

• Нерідко зовні сливи виглядають незіпсованими, але при розломі біля кісточки можна виявити черв’ячків. Тому варення практично завжди варять без кісточок.

• Рецепти приготування є як зовсім прості, так і досить складні. Варення можна приготувати тільки з чорносливу з додаванням різних прянощів: корицею, ваніллю, кардамоном, бадьяном або без них. Нерідко його варять і з іншими фруктами, віддаючи перевагу персикам. Часто таке ласощі готують з цитрусами або одягають, родзинками, горіхами.

• Варення можна приготувати на плиті у великій товстостінної каструлі або тазу і в духовці, використовуючи глибокий лист або широку вогнетривку ємність. Варення з сушених слив, готують без варіння.

• Незалежно від способу приготування і умов зберігання варення з чорносливу, готове ласощі розфасовують тільки за чистим сухим банкам, попередньо обробленим над парою.