Торт «Хвилинка»

Торт «Хвилинка» – швидко і смачно! Прості рецепти медового, сметанного, листкового і сирного торта «Хвилинка» на сковороді

Торт «Хвилинка»

Торт «Хвилинка» – рецепт може стати справжнім порятунком для тих господинь, яким з якихось причин доводиться обходитися без духовки або просто за браком часу.

Тонкі коржі для торта випікаються на сковороді буквально в лічені хвилини, і нічим не поступаються приготованим в духовці. Вони настільки ніжні, ароматні і добре просочуються будь-яким кремом.

Медовий, шоколадний, сметанний, найніжніший сирний, або знаменитий листковий «Наполеон» – варіантів багато. Вибирайте будь-який, і радуйте близьких.

Торт «Хвилинка» на сковороді – загальні принципи приготування

• Для випічки коржів знадобиться широка сковорода з антипригарним покриттям або товстостінна, чавунна. Щоб добре змішати складові тіста або крему, необов’язково збивати міксером, це легко можна зробити і вінчиком.

• Торт складається з тонких коржів. Їх випікають з крутого чи рідкого тіста, методика приготування якого залежить від конкретної рецептури.

• Щоб коржі з крутого тіста добре пропеклися, його після замісу ділять на частини і розкачують колами товщиною близько 7 міліметрів. Рідке тісто – виливають в центр сковороди, після чого рівномірно розподіляють ложкою.

• Заготовки випікають на помірному вогні. Розкатане тісто перед викладанням в сковороду обов’язково проколюють кілька разів виделкою, щоб воно не позурилося, і перевертають при випічці. Готовність таких заготовок визначають на око, вони повинні лише злегка підрум’янитися.

• Коржі з жидковатого тіста випікають під кришкою і не перевертають. Щоб визначити їх готовність досить доторкнутися пальцями до поверхні, якщо вона не липне – готово.

• Готові коржі промащують теплими або охолодженими, все залежить від типу торта. Як правильно промазати заготовки, спеціально обумовлено в рецептурі.

• Коржі, випечені на сковороді, легко просочуються будь-яким кремом, але найчастіше для промазування торта «Хвилинка» готують заварні або сметанні маси. Щоб урізноманітнити смак десерту в них можуть додаватися фрукти або какао.

• Для оформлення використовують крихту, приготовану з обрізків коржів і основний крем. Крихту можна доповнити мелкорублеными горіхами, подрібненим шоколадом, кокосовою стружкою або свіжими фруктами.

• Готовий торт «Хвилинка» ніколи не подається відразу, щоб добре просочити десерт його слід помістити на ніч в холодильник.