Як варити сочевицю

Як варити сочевицю червону, зелену, буру, чорну. Прості способи варіння сочевиці в каструлі і мультиварці: секрети та хитрості

Як варити сочевицю

Сочевицю на сході не випадково називають хлібом для бідних.

Вмістом білка ця дивовижна різнобарвна крупа насправді може потягатися з яловичиною.

З бобової рослини готують прекрасні гарніри, супи, коржі, каші.

Незважаючи на близьку спорідненість з горохом, сочевиця має більш вишуканим ароматом і менш примхливим характером.

Варити сочевицю простіше і швидше: вона не вимагає тривалого вимочування, зміни води.

З сочевицею можна приготувати безліч страв, однак і сама по собі ця дивовижна бобова культура дуже смачна.

Як варити сочевицю – загальні принципи приготування

У магазинах сьогодні можна знайти і червону, зелену, жовту, і навіть чорну сочевицю. Навіть новачку зрозуміло, що доведеться мати справу з різними сортами продукту, до яких потрібен різний підхід. Дійсно, одні сорти використовуються в основному для салатів, інші – для пюре або каш, треті гарні в якості гарнірів.

Від сорту і залежить відповідь на питання, як варити сочевицю. Зелені боби розварюються довше всіх інших, зате зберігають форму, тому їх найчастіше використовують у салатах або пророщують для оздоровлення раціону. З червоної, яка готується дуже швидко, виходить чудове повітряне, ароматне пюре. Коричнева сочевиця також проведе в каструлі зовсім небагато часу до того, як перетвориться в разваристую м’яку кашу.

Більшість сортів сочевиці не вимагають вимочування у воді. Виняток робиться лише для зелених зерен: водна двогодинна ванна йде їм на користь, пом’якшує твердий характер і полегшує варіння.

Щоб приготувати гарантовано смачна страва, сочевицю потрібно спочатку перебрати, видалити пошкоджені, зіпсовані, забруднені зернятка. Потім бобові промивають проточною холодною водою, користуючись великою мискою, каструлею або друшляком. За правилами треба брати на чашку сочевиці дві чашки води, але для промивання це несуттєво: можна діяти на око.

Варять зерна при тихому кипінні, щоб процес йшов рівномірно, без швидкого розварювання верхньої оболонки. Процес залежно від сорту займає від 15 до 40 хвилин.

Червона (або помаранчева) сочевиця – це просто зерна, очищені від шкірки (оболонки з рослинної клітковини), тому вариться вона практично миттєво, від 15 до 20 хвилин.

Коричнева сочевиця вимагає більш тривалого томління: вона буде готова хвилин через тридцять.

Зелена ароматна сочевиця повинна варитися сорок хвилин.

Щоб варити сочевицю для салату, пропорції зерен і води потрібні один до двох. Якщо потрібно рагу або каша, кількість води можна збільшити на один стакан.