Тісто для вареників з картоплею

Тісто для вареників з картоплею буває різним. Рецепти вареників з картоплею, з тіста на воді, молоці, сметані, кефірі та на відварі

Тісто для вареників з картоплею

Домашні вареники з картоплею – одне з найулюбленіших сімейних страв.

Головна особливість полягає в тому, що їх можна подавати самостійно, можна в якості додаткового страви, а можна заморозити і приготувати в будь-який час.

Основні принципи рецептів приготування тіста для вареників з картоплею

Технологія приготування тіста зводиться до того, що в мисці за рецептом необхідно змішати воду або кисло-молочні продукти з додаванням яєць, солі, соди або інших компонентів. Потім всипати необхідну кількість борошна і замішувати тісто таким чином, щоб по консистенції воно вийшло м’яким і не дуже щільним. Не треба тиснути, м’яти і добиватися, щоб не прилипало до рук. Нехай воно залишається трохи пухким. Тісто треба тільки відчувати, адже не дарма його називають «живим».

Далі його необхідно розгортати. У цей процес також необхідно підсипати муку.

Вареники можна формувати різними способами:

1) Без качалки – з тіста готуємо ковбаску, ріжемо його на шматочки. З кожного шматочка формуємо кульку і притискаємо його долонькою. Товщина повинна бути 1,5-2 мм. На один вареник має піти 1 ч. л. начинки.

2) З качалкою – розкачуємо тісто і розрізаємо на квадрати 5х5 або 10х10. У середину кладемо начинку і защипуємо трикутником. Можна також з допомогою склянки вирізати кружечки і всередину також укладати начинку.

3) Цікавий спосіб, при якому тісто розкочується на дві однакові частини. На одну укладається на одній відстані одне від одного начинка так, щоб була можливість защипнути вареники. Зверху накривається іншим листом тесту і розрізається на однакові квадрати з допомогою ножі для піци або звичайного ножа. Краї защипываются виделкою. Виходять красиві і незвичайні вареники.

4) Деякі господині використовують спеціальні формочки і пристосування.

Існує багато рецептів начинки вареників, в яких основним компонентом є картопля, а до нього можна додати:

• гриби мариновані або смажені;

• печінка;

• печінку і гриби;

• слабосолона риба (наприклад, малосольна оселедець);

• бекон;

• жимолость;

• сир.

Самі вареники готувати дуже просто. Для цього необхідно в широкій каструлі, для рівномірного розподілу продукту, закип’ятити воду, посолити її. Після закипання вареники опустити у воду і, періодично помішуючи, дочекатися, поки вони спливуть. Домашні вареники варяться 2-3 хвилини, а заморожені напівфабрикати – 6-8 хвилин. Подають вареники зі сметаною, майонезом або будь-яким іншим соусом, а також з обсмаженою і посипаним зверху цибулею. Як доповнення дуже підходять солоні огірки.

Таким чином, важливу роль при приготуванні вареників грає тісто, з якого вони виготовлені. Ось на це ми сьогодні і зупинимося.