Суниця, протерта з цукром на зиму

Суниця, протерта з цукром на зиму зберігається півроку. Лісова суниця з цукром на зиму: як правильно зробити?

Суниця, протерта з цукром на зиму

Той, хто хоча б раз збирав у лісі суницю, ніколи не забуде її неповторний аромат і смак.

Є ще садова суниця, але на неї у деяких людей буває алергія, а ось лісова викликає тільки позитивні емоції.

В ягодах міститься цілий комплекс вітамінів, а також пантотенова і фолієва кислоти.

Головна цінність суниці – це високий вміст аскорбінової кислоти. До речі, корисні не тільки ягоди, а й листя суниці, які сушать на зиму.

Суниця, протерта з цукром на зиму – основні принципи приготування

Збирають суницю в суху, ясну погоду в першій половині дня. Бажано, її збирати в тару, яку можна помістити в холодильник, якщо ви не плануєте робити заготівлю в цей же день. У холодильнику вона може зберігатися тиждень, але все ж, краще відразу переробити ягоду, так як з кожним днем вона втрачає свої смакові якості.

Багато господинь, які ніколи не стикалися з цією ягодою, задаються питанням: як засахарить суницю, щоб максимально зберегти користь, смак і аромат ягоди.

Існує кілька способів приготування суниці лісової з цукром.

Перш за все, потрібно підготувати суницю. Ягоди очистити від плодоніжок, перебирають, видаляючи підгнилі плоди. Суницю перекладають в сито і промивають під струменем води. Потім ягоди розкладають тонким шаром на лляне рушник, щоб вони злегка обсохнули. До речі, листя можете не викидати, а висушити їх, і взимку заварювати з них чай.

Ягоди суниці викладають в глибоку чашку, засипають цукром і залишають на деякий час, щоб вони пустили сік. Потім суницю перетирають на пюре за допомогою товкачика або блендера.

Можна спочатку ягоди перетерти через сито, і тільки після цього засипати цукор і перемішати.

Підготовлену масу розкласти по стерильним гарячим банкам, закрити кришками і зберігати в холодильнику, або викласти в контейнери і заморозити в морозильній камері.