Салат з корейською морквою і грибами

Проста і складна страва – салат з корейською морквою і грибами. Готуємо салат: корейська морква, гриби … що ще?

Салат з корейською морквою і грибами

Салати з моркви – різноманітні. Виявляється, що салат з корейською морквою і грибами має безліч різних варіантів, і всі вони дуже цікаві.

Салат з корейською морквою і грибами – основні принципи приготування

У тлумачних словниках, як і в деяких підручниках з кулінарії говориться, що суть приготування салату полягає в нарізці. Частково з цим визначенням можна погодитися, але в кулінарії продукти нарізають і для приготування інших страв, наприклад, борщу, тушкованих овочів. Якби справа полягала тільки в нарізці компонентів, то це було б занадто просто для салату. Складність приготування починається з попереднього етапу – з підбору інгредієнтів для його приготування, не рахуючи миття, чищення, варіння або смаження різних компонентів.

Нарізка – як раз найлегша технологічна частина приготування салату, хоча і їй потрібно приділяти увагу. Професіонали давно помітили, що від форми і розміру нарізки залежить смак страви. З цим твердженням важко не погодитися. Наприклад, томати, нарізані дрібними кубиками, в салаті будуть виглядати як пюре, а великі кубики картоплі будуть погано поєднуватися з дрібними шматочками курячого філе. Таких прикладів – маса.

Існує три основні «формули» салату, які допоможуть будь-якій, навіть молодої господині приготувати салат будь-якої складності, буквально, з будь-яких продуктів, які знайдуться на кухні.

1. Щоб блюдо було ідеальним, збалансуйте чотири відтінки смаку: солодкий, гіркий, солоний і кислий.

2. Щоб салат не був надто сухим, або дуже соковитим, приділіть увагу підбору продуктів. Наприклад, для салату з картоплі, яєць і огірків необхідно визначити правильну пропорцію інгредієнти: яйця і картоплю «в мундирах» мають у своєму складі меншу кількість рідини, ніж огірки. Значить, потрібно огірків взяти в два рази більше. Співвідношення картоплі, яєць і огірків буде дорівнює 1:1:2. Зелень і спеції при цьому не враховуються. Якщо подобається додавати в салати велика кількість заправки, то «сухих» компонентів потрібно включати до складу салату в більшому обсязі.

3. Правда, що апетит приходить під час їжі, а сприяє цьому оформлення страви. Салат – одна з небагатьох страв, до складу якого можна включити не тільки смачні, але і яскраві, різнокольорові продукти, які своїм виглядом будуть збуджувати апетит за столом і гарний настрій на весь день.

Але до сказаного, звичайно, необхідно додати, що салати можна готувати тільки з найсвіжіших продуктів. Ще важливо, щоб компоненти страви поєднувалися між собою не тільки за смаковими якостями, але і не створювали дисонанс, який може несприятливо відбитися на травленні.

Так, наприклад, до білків і вуглеводів необхідно додавати кислоту, яка буде сприяти кращому розщепленню їх в шлунку. Тому м’ясо потрібно вживати з овочами, в яких присутній вітамін С. Або, навпаки, не можна поєднувати в одному блюді свіжі вершки з овочами, так як це може викликати серйозний розлад.