Прості і смачні котлети

Топ найпопулярніших простих рецептів смачних котлет

Прості і смачні котлети

Котлети можна приготувати з чого завгодно: риба, м’ясо, овочі, боби і гриби, яйця, сири і навіть крупи – все може стати в нагоді.

Вони бувають різної форми і розмірів, з начинкою та без неї. Котлети смажать, тушкують, варять на пару і запікають у духовці.

В кожній національній кухні існують десятки або навіть сотні страв з фаршу, що представляють собою різновид котлет з місцевою назвою.

Шніцель, люля-кебаб, кордон-блю – всі ці і багато інші назви страв з фаршу мають подібну технологію приготування з деякими особливостями національного колориту, який створюється з допомогою певних видів м’яса.

Наприклад, в кухнях мусульман не використовується свинина, але дуже широко розповсюджена яловичина, баранина, м’ясо птиці. Релігійні переконання деяких регіональних кухонь Індії забороняють вживання м’яса взагалі, але в деяких індійських провінціях допускається приготування страв з курки. В вегетаріанської або веганскої кухні теж існують свої рецепти простих смачних котлет, частково або повністю виключають з рецептури використання продуктів тваринного походження.

Види м’яса, риби або овочів, що використовуються для котлет залежать не тільки від релігійних канонів і особистих переконань, але і від вирощування традиційних для кожної місцевості продуктів тваринництва чи рослинництва, продуктивність яких безпосередньо залежить від географічних та кліматичних умов місцевості і складає основу місцевої кухні.

Тому про рецепти простих і смачних котлет можна говорити нескінченно довго, але, враховуючи різноманіття використовуваних інгредієнтів, способів теплової обробки готових напівфабрикатів, зупинимося на механічній обробці інгредієнтів і способи формування напівфабрикатів.

Для котлетного фаршу використовується філе м’яса або риби, попередньо помытое і очищене від кісток, плівок, сухожиль, а для рибних котлет крім кісток видаляють шкіру. Далі філе миють ще раз, просушують і подрібнюють. Рублене м’ясо готують з допомогою гострих ножів, нарізаючи філе дрібними шматочками або використовують кухонну техніку. В залежності від виду котлет м’ясо або рибне філе подрібнюють один або два рази (для кнелей), домагаючись необхідної консистенції.

Зв’язування фаршу відбувається за рахунок додавання яєчних білків, борошна, крохмалю, круп, що містять клейковину. Для натуральних котлет з м’яса або риби, без використання яєчного білка та інших компонентів важлива механічна обробка – відбивання фаршу. Для цього в подрібнене філе додається сіль, сприяє інтенсивному виділенню соку, смакові добавки, після чого фарш відбивають, кидаючи на робочу поверхню. Виділяється сік – це колаген або той самий білок, але міститься в тканинах м’яса, який зв’язує частинки фаршу. Підкидання м’яса у цьому випадку посилює його виділення. Після відбивання м’ясний або рибний фарш вимагає деякого часу для дозрівання. Виділився колаген при охолодженні повинен придбати клейку, желеподібну консистенцію, щоб котлети не розсипалися в процесі смаження.

Котлетний фарш, до складу якого входить крупа, зберігає форму за допомогою клейковини, що міститься в крупах. Рис або інші крупи, як правило, попередньо розварюють до отримання в’язкої консистенції, а потім додають у котлетну масу. Крупи з більш низьким процентним вмістом клейковини додають у фарш разом з яєчним білком для збільшення в’язкості, що сприяє збереженню форми.

Важливий момент в приготуванні котлетної маси – дотримання певних пропорцій інгредієнтів. Якщо готуєте котлети з м’яса, то не менше 70% фаршу має складатися саме з м’яса.

Для приготування овочевих котлет необхідно враховувати вміст вологи в основному продукті, щоб з фаршу можна було сформувати напівфабрикати потрібної форми. Збільшувати масу додаткових компонентів, наприклад, картопляних або морквяних котлетах, не варто. Щоб сік з овочевого фаршу не заважав надання потрібної форми або розмірів овочевих напівфабрикатів досить віджати його надлишки, не додаючи занадто багато крупи, муки або яєць, що дозволить зберегти характерний смак для даного рецепту простих і смачних котлет.

В питаннях підбору сполучень інгредієнтів і спецій для котлет керуйтеся рецептом або своїм власним смаком. Звичайно, якщо заявлено, що до обіду будуть подані котлети в стилі східної, кавказької або гавайської кухні, то бажано враховувати їх особливості і використовувати продукти, властиві цим кулінарним регіонам. Допускаються незначні відступи від характерного стилю.

Перед тим, як познайомитися з рецептами і приступити до їх «випробування» на кухні, зауважимо, що коли йдеться про простоту приготування, то важливо пам’ятати, що виконання будь-якого рецепту можна довести до автоматизму: для цього необхідний тільки практичний досвід. Головний критерій оцінки простоти приготування – витрачений час. Що стосується смаку, то в цьому питанні важливо покладатися на почуття міри і власні рецептори.

Тепер переходимо до найпопулярнішим рецептами простих і смачних котлет, які займають перші місця в російськомовних пошукових системах.