Плов з овочами

Калейдоскоп з овочевого плову: блюдо на перехресті культур. Рецепти плову з овочами – завжди актуально!

Плов з овочами

Плов, згідно перекладу з санскриту – це варений рис.

Про різноманітність доповнень до вареної рісу неодноразово свідчать навіть старовинні поварені книги, включаючи дійшли до наших часів письмові свідоцтва Авіценни, який вважав плов наиполезнейшим стравою і записавши його рецепт у повчання нащадкам.

Тобто, з сказаного випливає, що популярний в кухні народів, що населяють Балкани, «гювеч» з рисом – «близький родич плову», тому що готується він таким же способом, як плов у середньоазіатській кухні, з тією лише різницею, що в його склад входить більша кількість овочів: улюблені в тих місцях баклажани, томати, перці обов’язково додають до м’яса і рису разом з цибулею і морквою.

Аналогічні технології приготування рису з овочами зустрічаються в Центральній і Південній Америці, Південній та Східній Азії. Воно й зрозуміло: рис за кілька тисячоліть його вирощування, як сільськогосподарської культури, став частим і навіть, в деяких випадках, основним інгредієнтом в рецептах світової кулінарії.

Взагалі, овочевий плов – дуже поширена страва, що зустрічається в кожній національній кухні на всіх континентах планети.

Кожна національна кухня дбайливо зберігає свої кулінарні традиції, як невід’ємну частину своєї національної культури і свого історичного розвитку.