Пишні оладки на кисляку

Ніяких секретів – прості пишні оладки на кисляку. Рецепти пишних оладок на кисляку з сиром, манкою, яблуками

Пишні оладки на кисляку

Випадково купивши скисле молоко, навіть не думайте картати продавців.

Вчиніть, як радять досвідчені психологи – витягти максимум користі з безнадійної ситуації.

Скисло – чудово, нам якраз потрібна така!

Цукор, олія, борошно, ну і ще що-небудь, залежно від рецепту.

Півгодини часу, і на столі така смакота… з прострочки, зауважте, продукту!

Пишні оладки на кисляку – загальні принципи приготування

• Щоб оладки на кисляку, завжди виходили пишними, м’якими і повітряними потрібно знати кілька секретів приготування тіста для них.

• Одне з основних правил приготування повітряних оладок – використання тільки високоякісної борошна. Крім цього борошно завжди слід двічі просіяти. Вона распушается, насичується повітрям, що додає тісту додаткову пишність, і воно краще підніматися.

• Кисломолочна основа (кисляк) обов’язково повинна бути теплою. Її злегка підігрівають в мікрохвильовці або на водяній бані. Прогрівати кисляк слід обережно, далеко не доводячи до кипіння, інакше вона створожится. Жирність продукту не грає ніякої ролі, а ось свіжість має важливе значення. Чим довше кисле молоко зберігається, звичайно, в розумних межах, тим краще вона гасить розпушувачі та відповідно оладки виходять пишніше.

• Консистенція готового тіста повинна бути трохи щільніше густий домашньої сметани. Якщо ви візьмете його на ложку і спробуєте вилити тісто буде спадати щільним згустком, а не стікати.

• Готового тесту для оладок обов’язково дають вистоятися не менше півгодини. Борошно віддасть всю клейковину, а розпушувач або додані дріжджі встигнуть «активувати».

• Сковорода для смаження оладок обов’язково повинна бути товстостінної або, як мінімум, покрита антипригарним покриттям. Її добре раскаляют на невеликому вогні і додають масло, яке так само добре прогрівають. Якщо тісто викласти у недостатньо гаряче масло воно розтечеться.

• Перевертають оладки тільки після того, як низ добре підрум’яниться, а верх почне пузиритися. У занадто пишних виробів підсмажують ще й боки або доводять до готовності під кришкою.

• Щоб оладки встигли добре просмажиться і не пригоріли, вогонь повинен бути невеликим, трохи більше середнього.

• На кисляку можна приготувати оладки не тільки з пшеничного борошна. Нерідко її змішують з гречаної, або взагалі замінюють манкою. У тісто для оладок можна додавати мак, фрукти або банани. Їх нарізають невеликими шматочками або труть на крупній тертці. Банани подрібнюють блендером.

• Смак оладок регулюють додаванням цукрового піску і солі.