Оладки на сметані

Оладки на сметані: житні, кабачкові, з яблуками. Смачне блюдо на сніданок і полуденок: найкращі рецепти оладок на сметані

Оладки на сметані

Рум’яні, повітряні оладки не виходять з категорії «швидких страв».

Якщо не зупинятися на класиці і поекспериментувати з начинкою, то оладки можуть дати фору будь-якій складній випічці. Вже точно ніхто не стане сперечатися з тим, що страва це ситне і чудово смачне.

Оладки на сметані – загальні принципи приготування

• Оладки – по своїй суті млинці, тільки значно меншого розміру і набагато пишніше. Готувати оладки на сметані можна практично з будь-якого продукту, вони можуть бути не тільки з тіста, але і з овочів, фруктів і навіть круп. Тільки сметана завжди залишається незмінною складовою необхідного набору продуктів.

• Для готування підійде сметана будь-якого строку давності, навіть та, яка простояла кілька днів в холодильнику. Її жирність, також не має вирішальної ролі, адже набагато пишніше оладки виходять з сметани з більш низьким відсотком жирності, а сильно жирну завжди можна розвести молоком або нежирним кефіром.

• У виборі борошна також немає ніяких обмежень: підійде вищий сорт перший, другий і навіть житнє борошно. Оладки на сметані, приготовані з кабачків з додаванням житнього борошна, мають своєрідний смак з особливою кислинкою. Не забувайте перед використанням борошно просіяти. Оладки на просіяної борошні виходять пишніше, з рівномірною некрупною пористістю.

• Щоб оладки вийшли пишними, під час смаження підтримували форму і не розповзалися, є одна умова – тісто не повинно бути рідким, оптимально – трохи густіше сметани.

• Смажать оладки не тільки на сковороді добре розпеченому соняшниковій олії, кабачкові житні оладки на сметані готують, випікаючи в духовці.

• Подавати до столу оладки краще в гарячому вигляді, як мовиться, з пилу з жару. Залежно від продуктів, що використовуються при приготуванні, вибирають і з чим їх подавати. Оладки на сметані зі звичайного тіста або з гарбуза цілком можна подати з варенням або сметаною, збитою з цукром або цукровою пудрою. Овочеві ідеально гармонують із звичайною сметаною або подаються самостійно.