Окрошка з гірчицею

Окрошка з гірчицею – пікантний холодний супчик. Варіанти окрошки з гірчицею на мінералці, яблучному соку, кефірі

Окрошка з гірчицею

Гірчиця – компонент окрошки необов’язковий, але дуже часто використовується. У більшості випадків, особливо якщо холодний суп заправлявся не квасом, а менш різкими заливками, вона дозволяє надати страві необхідну гостроту і апетитність.

Гірчиця відмінно підходить до окрошкам, заправленим кефіром, мінералкою, сироваткою. Як правило, використовується гостра, безуксусная приправа домашнього приготування.

Незвичайний смак мають супи, до складу яких включені гірчиця і мед. Якісний мед з не дуже сильним ароматом, створює в комбінації з гірчицею непередаваний ефект. Комусь він нагадує лугові трави, іншим – яскраві квіткові нотки.

Окрошка з гірчицею – загальні принципи приготування

• Окрошка відрізняється від інших особливостями приготування супів. Спочатку готують густу основу, по більшій частині складається з овочів. І її потім до потрібної густоти розводять рідиною.

• Обов’язковий компонент основи для будь окрошки – свіжі огірки, яйця, зелений лук і свіжа зелень. У неї можна додати практично будь-який вид овочів як сирі, так і пройшли термічну обробку – відварювання.

• Для ситності в окрошку додається відварне м’ясо або варені ковбасні вироби.

• Овочі та м’ясні продукти подрібнюють ножем, деякі овочі може знадобитися подрібнити теркою або розім’яти товкачиком.

• Овочеву суміш розбавляють в основному кисломолочними напоями, такими як айран, сироватка, кефір або тан. Нерідко їх замінюють квасом, яблучним соком, питної або газованою мінеральною водою, які заправляють сметаною або майонезом.

• Дуже часто в окрошку для додання особливого смаку і «ядрености» додають гірчицю або хрін. Якщо хрін додають в рідку основу такого супу, то з гірчиці готують спеціальну заправку. Її ретельно перетирають з яєчними жовтками як вареними, так і сирими або зі свіжою зеленню. Готову гірчичну заправку змішують з овочевою основою і тільки після цього доводять до потрібної густоти.

• Окрошка – страва, яка має подаватися холодним, а точніше, охолодженим. Тому її розбавляють холодними напоями або в розведеному вигляді остуджують до потрібної температури в холодильнику.