Як чистити кабачок

Як чистити кабачок – молодий чи старий, для різних страв. Як чистити кабачок правильно, професійно?

Як чистити кабачок

Кабачок – це різновид гарбуза. Рослина не дає витких батогів і має довгасті плоди різних відтінків зеленого кольору. Зрілі кабачки блідо-жовті з щільною м’якоттю і жорсткою шкіркою.

Це корисний і низькокалорійний продукт. Енергетична цінність кабачка становить всього 27 кКал на 100 г М’якоть легко засвоюється, багата вітамінами, мінеральними речовинами і водою. Кабачок рекомендований в якості першого прикорму для малюків.

У господинь виникає закономірне питання – як чистити кабачок і чи варто це робити?

Як чистити кабачок. Коли це потрібно робити в обов’язковому порядку?

Досвідчені шеф-кухарі та й просто досвідчені господині рекомендують очищати овоч від шкірки в наступних випадках:

1. Купівля молодого овоча не в сезон.

Сезон кабачків починається в кінці травня – в південних областях України і Росії і триває до кінця вересня. У північних широтах перші плоди з’являються пізніше. Але якщо ви проживаєте в Санкт-Петербурзі, то і у вересні у вас є всі шанси придбати сезонний продукт.

В період з жовтня по травень на наших широтах кабачок не росте. Це імпортний продукт. Для збереження свіжості і інших споживчих якостей плоди обробляють спеціальними реактивами. Вони погано змиваються, тому кабачок перед готуванням бажано очистити від шкірки.

2. Кабачок повністю дозрів.

У цьому випадку шкірка плоду стає товстою. Тривалість термообробки овоча збільшується. Якщо не зрізати шкірку, м’якоть швидко приготується, а шкірка плоду залишиться жорсткою.

3. Підготовка овочів для кабачкової ікри.

Як правило, для цієї страви використовують дозрілі овочі. Всі компоненти обсмажуються і подрібнюються через м’ясорубку. Шкурка кабачка може залишитися досить жорсткою і буде відчуватися в структурі страви.

Якщо ж ікра готується запас, як домашня закачування, то залишки шкірки викликають бродіння в банку і ікра буде непридатна до вживання.

4. Якщо кабачок переопылился з гарбузом.

У цьому випадку навіть на молодих незрілих плодах буде тверда, жорстка шкірка. Якість м’якоті не постраждає, але чистити доведеться обов’язково.

5. Особисте бажання господині.

Коли не варто знімати шкірку з овоча? Якщо ви придбали ніжний молодий кабачок, вирощений в домашніх умовах без використання хімікатів, то не варто його очищати. При обсмажуванні м’якоть швидко приготуватися і шматочки втратять свою форму.

Як чистити кабачок різного ступеня зрілості. Методика, прилади і матеріали

Методика чищення кабачка залежить від ступеня зрілості овоча. Незрілий плід – ніжно-зелений і з тонкою шкіркою. Довжина такого кабачка не більше 25 див. Насіння знаходяться в зародковому стані.

Достиглий овоч – від блідо-жовтого до насиченого темно-зеленого кольору. Шкірочка щільна, тверда. М’якоть м’яка зі сформованими насінням.

Для очищення молодого овоча потрібно:

• кабачок;

• ножа;

• обробна дошка;

• овощечистка у вигляді рогатки або букви Y.

Починаємо чистити:

1. Вимийте кабачок. Не зрізайте залишки стебла. За нього зручно тримати овоч під час чищення.

2. Тримайте кабачок за стебло на вазі.

3. Рухами від себе починайте очищати плід.

4. Видаливши шкірочку по всій довжині овоча, покладіть його на обробну дошку. Ножем відріжте «попки» кабачка.

5. Приступайте до приготування кулінарного шедевра.

Зрілий кабачок почистити проблематично. Шкірка у нього щільна і товста. Зрілі кабачки повинні пройти теплову обробку. Їх смажать, парять, варять супи й варення, фарширують м’ясом і овочами.

Для обробки зрілого овоча вам потрібно:

• кабачок;

• обробна дошка;

• ніж з лезом середньої довжини;

• ложка;

• ніж для рубки м’яса – необов’язково, але якщо шкірка дуже міцна може стати в нагоді.

Починаємо чистити:

1. Кабачок вимити.

2. Зрізати кінець і плодоніжку.

3. За допомогою ножа розрізати овоч кільцями потрібної висоти. Для фарширування – це 5-6 см, для ікри, варення або пюре достатньо 1 див. Якщо шкіра дуже щільна, то скористайтеся сокиркою для оброблення м’яса.

4. Покладіть кільце зрізом вниз – це додасть необхідну стійкість. Ніж тримати перпендикулярно шкірці кабачка. Зрізайте шкірку ножем зверху вниз. Ширина зрізаного шматочки шкірки – не більше 1 див. Доведеться трохи захопити м’якоть.

5. Ложкою приберіть насіння кабачка.

6. Ріжте, варіть, фаршируйте – як розпорядиться ваша кулінарна фантазія.

Екзотичний спосіб чищення кабачків з інтернету:

• заморозити овоч;

• дати трохи відтанути;

• верхній шар відійде при відтаванні зі шкіркою.

Кабачок – вдячний овоч і дружить з більшістю приправ і спецій. Чистити або не чистити зелений плід вирішувати кожній господині самостійно в залежності від стиглості овоча, рецепту страви, бажання і настрою