Як чистити кабачок

Як чистити кабачок – молодий чи старий, для різних страв. Як чистити кабачок правильно, професійно?

Як чистити кабачок

Кабачок – це різновид гарбуза. Рослина не дає витких батогів і має довгасті плоди різних відтінків зеленого кольору. Зрілі кабачки блідо-жовті з щільною м’якоттю і жорсткою шкіркою.

Це корисний і низькокалорійний продукт. Енергетична цінність кабачка становить всього 27 кКал на 100 г М’якоть легко засвоюється, багата вітамінами, мінеральними речовинами і водою. Кабачок рекомендований в якості першого прикорму для малюків.

У господинь виникає закономірне питання – як чистити кабачок і чи варто це робити?

Як чистити кабачок. Коли це потрібно робити в обов’язковому порядку?

Досвідчені шеф-кухарі та й просто досвідчені господині рекомендують очищати овоч від шкірки в наступних випадках:

1. Купівля молодого овоча не в сезон.

Сезон кабачків починається в кінці травня – в південних областях України і Росії і триває до кінця вересня. У північних широтах перші плоди з’являються пізніше. Але якщо ви проживаєте в Санкт-Петербурзі, то і у вересні у вас є всі шанси придбати сезонний продукт.

В період з жовтня по травень на наших широтах кабачок не росте. Це імпортний продукт. Для збереження свіжості і інших споживчих якостей плоди обробляють спеціальними реактивами. Вони погано змиваються, тому кабачок перед готуванням бажано очистити від шкірки.

2. Кабачок повністю дозрів.

У цьому випадку шкірка плоду стає товстою. Тривалість термообробки овоча збільшується. Якщо не зрізати шкірку, м’якоть швидко приготується, а шкірка плоду залишиться жорсткою.

3. Підготовка овочів для кабачкової ікри.

Як правило, для цієї страви використовують дозрілі овочі. Всі компоненти обсмажуються і подрібнюються через м’ясорубку. Шкурка кабачка може залишитися досить жорсткою і буде відчуватися в структурі страви.

Якщо ж ікра готується запас, як домашня закачування, то залишки шкірки викликають бродіння в банку і ікра буде непридатна до вживання.

4. Якщо кабачок переопылился з гарбузом.

У цьому випадку навіть на молодих незрілих плодах буде тверда, жорстка шкірка. Якість м’якоті не постраждає, але чистити доведеться обов’язково.

5. Особисте бажання господині.

Коли не варто знімати шкірку з овоча? Якщо ви придбали ніжний молодий кабачок, вирощений в домашніх умовах без використання хімікатів, то не варто його очищати. При обсмажуванні м’якоть швидко приготуватися і шматочки втратять свою форму.