Маринований виноград на зиму

Маринуємо виноград на зиму – без труднощів і клопотів. Смачні рецепти маринованого винограду; з оцтом, аспірином, медом

Маринований виноград на зиму

Маринують і городину, і коренеплоди, овочі, фрукти і навіть ягоди. З маринованих плодів виходять чудові закуски і гарніри, а дещо чудово і окремо.

Виноградна гроно – скарб саме по собі. Ну а мариновані виноградини прикрасять стіл не тільки зовнішнім виглядом, але і стануть пікантним доповненням до м’ясних страв або алкоголю.

Маринований виноград на зиму – загальні принципи приготування

• Консервації підлягають великі столові сорти винограду зі щільною м’якоттю і товстою оболонкою, бажано без кісточок. Виноградинки повинні бути добре визрілими і при цьому не переспевшими. Виноград маринують в основному без гілочок. Ягідки оббирають з гребінців, відкидаючи пошкоджені гниллю і тріснуті ягідки. На гронах скупчується багато пилу та павутиння, тому відібрані ягідки потрібно ретельно промити теплою, але не гарячою водою і викласти на друшляк.

• Банки, готуючи для консервації, ретельно кілька разів промивають і стерилізують над парою. При використанні півлітрової тари, ємності можна прокип’ятити, а потім добре просушити, встановивши на решітці, дном догори. Металеві кришки для консервації так само кип’ятять і просушують.

• Виноградинки укладають у банки щільно, не докладаючи до горлечка на 1 см, і заливають маринадом. Деякі види маринування передбачають попереднє витримування виноградних ягід в окропі. У заповнені ємності вливають окріп, дають постояти три хвилинки, зціджують рідину і відразу заливають маринадом.

• Видів маринадів для консервування винограду багато. Вони відрізняються своїм складом, але кожен обов’язково містить який-небудь консервант, що дозволяє заготівлі зберігатися тривалий час. Їм може бути кухонна, винний, бальзамічний оцет, аспірин або оцтова есенція.

• Будь маринад готується з сіллю і цукром, який іноді замінюють медом. В залежності від виду маринаду додають різні прянощі: корицю, лаврушку, гвоздику, кардамон, перець горошком і ін.

• Маринований виноград – чудова закуска, особливо гарний він з твердим, не надто гострим, сиром. Також заготівля може стати чудовим гарніром до м’ясних страв.