Курячий суп з вермішеллю і картоплею

Курячий суп з вермішеллю і картоплею – домашній! Вибираємо рецепти курячого супу з вермішеллю і картоплею

Курячий суп з вермішеллю і картоплею

Професійні кулінари стверджують, що можуть приготувати будь-яку страву з двох або трьох основних продуктів, наявних під рукою.

Спробуємо теж проявити творчу ініціативу на своїй кухні: взяти стандартний набір продуктів для повсякденного домашнього супу і приготувати щось нове, крім локшини і класичного бульйону, і тим самим розширити асортимент курячих супів з вермішеллю і картоплею в сімейному меню.

Курячий суп з вермішеллю і картоплею – основні технологічні принципи

Почнемо з тонкощів приготування бульйону – самого головного компонента супу, від якого залежить не тільки смак, але і користь першого страви.

Щоб отримати насичений курячий бульйон бажано вибирати м’ясо старих курей, туші, забиті у віці від року і вище. Зазвичай беруть півня. Її одна хитрість: курка смачніша, вирощена не в клітці, а та, яка жила на волі. Їх м’ясо трохи жорсткіше, але для бульйону, враховуючи тривалість варіння, воно годиться. Тушку, при необхідності потрібно осмолить, помити і випатрати. Крильця, очищений шлунок, печінку і серце після миття просушіть, поклавши в герметичну упаковку, відправляйте в морозилку: з цього набору пізніше приготуйте суп з потрошками. Решту тушку розділіть на частини, щоб м’ясо швидше проварилося і відправляйте варитися, додаючи коріння і спеції після зняття піни і коли м’ясо буде майже готове.

Є другий варіант. Якщо м’якоть потрібна для приготування інших страв, відокремивши її від кісток, варіть кістковий бульйон, відповідно зменшивши кількість води. Буде дуже добре, якщо виробиться звичка при купівлі курячого м’яса кожен раз вибирати цілу тушку, а не окремо, філе або м’якоть. Кістки завжди згодяться, і саме для супів.

Тепер про варінні бульйону: не намагайтеся варити м’ясо і, тим більше, кістки швидко, включаючи відразу максимальний вогонь. М’ясні складові повинні нудитися. Це – головний секрет корисного і смачного бульйону. До того ж, в такому режимі варіння ймовірність пропустити момент зняття піни дуже мала. Якщо це все ж сталося – не турбуйтеся. Можна виправити ситуацію кількома простими способами, щоб отримати гарний, прозорий бульйон, але про це читайте нижче, відразу після рецептів.

Якщо тривалість варіння м’яса і кісток впливає на екстрагування бульйону і насичення його ферментами та іншими речовинами, що сприяють поліпшенню травлення і підготовки організму до прийому других страв і десертів, то додавання овочів і коріння до м’ясного бульйону не тільки покращує його смак, але і насичує вітамінами. Останні, як відомо, потрібно зберегти в максимальній кількості, а тривала теплова обробка перешкоджає виконанню цього завдання. Тому додаємо коріння та інші овочі на самому останньому етапі, коли м’ясо вже майже зварилася. Солити бульйон для супу теж треба в останню чергу.

Всі інгредієнти відправляються в суп в строго визначеному порядку: залежно від необхідної тривалості їх варіння. М’ясо варять у першу чергу. Далі його або виймають з бульйону і піддають додатковій обробці, або, якщо вона вже нарізано на порційні шматки, додають до нього спершу більш тверді та щільні інгредієнти, потім, при необхідності, суп заправляють пасерованими овочами. Зелені овочі і капусту кидають у суп на завершальному етапі варіння, тому що вони мають саму ніжну текстуру і містять максимальну кількість вітамінів, які необхідно зберегти, не піддаючи їх інтенсивної теплової обробки. Допускається додавання листових овочів у вже готові супи, безпосередньо при подачі.

Вибираючи макаронні вироби для супу потрібно віддавати перевагу твердим сортам. В залежності від розмірів (товщини) вермішелі тривалість варіння становить від двох до п’яти хвилин, і при цьому необхідно враховувати, що після закінчення приготування макаронні вироби, залишаючись в гарячому бульйоні, збільшуються в об’ємі, вбираючи вологу. Виходячи з цього, вибирається необхідна густина супу.

Разом з тим, для збереження вітамінів в супі, вибирайте картопля м’яких сортів, з низьким вмістом крохмалю: він вариться набагато швидше.

Намагайтеся нарізати більш тверді та щільні овочі дрібно, а ті, які варяться нетривало – крупніше.