Як чистити маслюки

Як чистити маслюки перед приготуванням. Слизький маслюк: як чистити примхливий грибок

Як чистити маслюки

Ароматні маслюки дуже смачні в супах, засмажки, пирогах, м’ясних стравах. Але перш ніж використовувати гриби за призначенням, їх потрібно обов’язково обробити. Не так вже і простий сколький пружний маслюк: як чистити цей гриб, повинна знати кожна господиня.

Навіщо чистити маслюки

Попередня обробка маслюків перед передбачає не тільки позбавлення від сміття і піску. Багато грибники радять знімати плівку з капелюшка. Думки щодо такої чистки маслюків різні. Хтось не утрудняє себе такою роботою і просто миє гриби, а хтось скрупульозно чистити капелюшки. Навіщо?

Сенс в наступному:

• не счищенная з грибів плівка може надати їм гіркуватий смак;

• звільнені від плівки маслюки виходять більш ніжними;

• при намоканні плівки, що покриває капелюшок гриба, вона стає «сопливої», а гриби можуть злипнутися в один клубок (особливо актуально для маринованих маслюків);

• без плівки маслюки виходять білявими, красивими, а з плівкою – темними.

Як би те ні було, чистити маслюки прийнято. Маленького розмір гриби можна не чіпати, так як зняти з них плівочку практично нереально.

Зібрані в сухий день гриби можна чистити відразу, на природі або вдома. Якщо грибне полювання велася під дощем, то маслюки попередньо слід обсушити. Зробити це можна під зеленим наметом на свіжому повітрі, розклавши урожай на газетних сторінках, або вдома.

Деякі господині обсушують гриби при невисокій температурі в духовій шафі, але в цьому випадку доведеться кілька разів закладати порції, що не дуже зручно. Простіше розкласти грибочки на робочій поверхні столу або прямо на підлозі і дочекатися природного обвітрювання.

Якщо маслюки зібрані для засушування, знімати плівку з них не потрібно. Як чистити маслюки в цьому випадку? Потрібно взяти досить жорстку пензлик і змести з ніжки та шапки маслянка гілочки, що прилипли, травинки, пісок та інше сміття. Якщо бруд є грунтовно, її потрібно зіскоблити ножем або просто зрізати. Залишиться протерти кожен грибок м’якою чистою ганчіркою і відправити сушитися.