Черешня без стерилізації

Черешня без стерилізації – бережемо час, сили, вітаміни! Підбірка класних заготовок з черешні без стерилізації на зиму

Черешня без стерилізації

Стерилізація – надійний спосіб зберегти заготовки з ягід.

Але вона вбиває вітаміни, спотворює смак і займає зайвого часу.

Є чудові способи заготівлі черешні без стерилізації.

Познайомимося з ними?

Черешня без стерилізації – загальні принципи приготування

Ягоди для консервації завжди перебираються. Видаляються хвостики. Пошкоджені і червиві черешні відразу потрібно викинути, вони не знадобляться. Далі ягоди потрібно промити. Краще це робити два рази. Спочатку змити пил і бруд, потім сполоснути чистою водою. Для цієї мети зручно використовувати велике сито або друшляк.

Крім черешні, заготовку можна додавати інші сезонні ягоди, фрукти: полуницю, ранні сорти вишні, яблука. Часто кладуть лимон та інші цитрусові. Для аромату додають корицю, листочки м’яти, ваніль, мелісу. Всі інгредієнти повинні бути чистими.

Самостерилизация

Суть заготовки черешні без стерилізації полягає в одноразовому або багаторазовому заливанні інгредієнтів киплячою рідиною. Іноді відразу варять сироп з додаванням цукру. Частим гостем у компотах є лимонна кислота. Після заливки та закупорювання банки потрібно швидко перевернути і накрити чимось теплим. В хід можна пустити ковдри, стару зимову одяг. В процесі повільного охолодження відбувається подальша самостерилизация. Не можна їй заважати. Банки тримають накритими до повного охолодження. Іноді це може зайняти кілька днів.

Як підготувати посуд

Стерилізація банок і кришок нескладна процедура. Можна по-старому потримати тару над парою, а кришки прокип’ятити. Дуже часто бабусі просто вимивали посуд содою і выжаривали на сонечку кілька днів. Теж варіант, але не зовсім надійний. Можна прогріти банки в мікрохвильовій печі, налив трохи води. Але в неї не поміщаються ємності великого об’єму. Зручний спосіб стерилізації посуду в духовці. Можна закласти багато банок і просто добре прогріти.