Желе з винограду

Желе з винограду – сластьон за вуха не відтягнеш! Готуємо і консервуємо желе з винограду

Желе з винограду

Приготування желированных соків – компактний і дуже смачний метод консервації. Від простого густого джему або мармеладу відрізняється хіба що тим, що намагаються отримати максимально прозорий продукт середньої щільності. Ще в желе, на відміну від інших схожих солодощів, частіше додають прянощі або натуральні ароматизатори.

Желе з винограду – загальні принципи приготування

• Основою для приготування желе є виноградний сік, який віджимають тільки з добре визрілого, непереспелого винограду.

• Потрібно відбирати великі, щільні виноградинки. Підгнилі та давленные відкидають, вони для виготовлення желе непридатні. Обірвані з гілочок ягідки ретельно промивають теплою водою і злегка просушують від зайвої вологи, помістивши в друшляк.

• У більшості випадків сік з винограду отримують після термічної обробки, викручуючи через марлю або перетираючи на ситі. Вкрай рідко користуються соковижималкою.

• Свіжо віджатий виноградний сік обов’язково вимірюють, щоб точно визначити необхідну кількість цукру, варять на невеликому вогні до зменшення в об’ємі вдвічі. В процесі уварювання до нього поступово підмішують цукровий пісок, щоб він добре розчинився.

• Желе з винограду можна готувати без загусників, так і з ними. Загусник додають в тому випадку, якщо хочуть скоротити час приготування. У цій ролі можуть виступати желатин, пектин, агар-агар або спеціальні суміші для варення, наприклад «Желфикс». Їх додають згідно інструкції на упаковці або за пару хвилин до готовності, і не дають після цього варення закипати, а лише доводять до закипання і негайно розливають.

• Готовність желе перевіряють, капнувши невелика його кількість в ємність з холодною водою. Якщо крапелька опуститься на дно і не розчиниться – желе готове.

• Для тривалого зберігання приготоване желейное варення розфасовують тільки по стерильним банкам і закочують прокип’яченими кришками. Якщо в нього додають загусники перед закачуванням, баночки з желе опускають в ємність з досить гарячою водою, кип’ятять і стерилізують в ній. Желе з винограду приготоване без загусників, закочують відразу, після того як розіллють.