Як і скільки варити картоплю

Як варити картоплю? Шукаємо готовність! Скільки варити картоплю в мундирі, в воді, молоці, в духовці, мікрохвильовій печі

Як і скільки варити картоплю

Зазвичай рецепти різних страв пишуть «варимо картоплю до готовності».

Але де вона, та сама готовність?

Далеко не кожна господиня вміє її визначати.

І в результаті часто виходить, що картопля перетравлюється або хрумтить на зубах.

Особливо це неприємно, коли блюдо готувалося не тільки для себе, але і для дорогих гостей.

Скільки і як варити картоплю в мундирі, очищену, шматочками?

Як варити картоплю – загальні принципи приготування

Здавалося б, що складного у варінні картоплі? Закинув в каструлю, залила водою і відправив на плиту. Але не так все просто. В однієї господині картоплини виходять незрівнянними. І смачні самі по собі. А в іншої господині навіть ніяке м’ясо або риба не можуть замаскувати невдалий картопляний гарнір. Чому так відбувається?

Тонкощі, які потрібно знати:

• Погано промиті бульби додадуть готового картоплі землистий смак. А якщо при варінні трісне шкірка, то страва буде зіпсовано.

Ще смачненьке:  Млинці з шинкою і сиром

• Для варіння потрібно підбирати бульби однакового розміру. Інакше доведеться стояти біля плити і по черзі перевіряти готовність кожної картоплини.

• Чим більше в картоплі крохмалю, тим швидше він готується і більш розсипчастим виходить. Якщо ж використовуються сорти з невеликим вмістом крохмалю, то картопля виходить щільним, не розварюється, добре піддається нарізці навіть на дрібні шматочки і пластинки.

• Солити картоплю потрібно завжди. Навіть якщо вона готується в мундирі. Але сіль кладуть не на самому початку приготування, а в середині процесу або ближче до кінця.

Також потрібно пам’ятати, що смак і збереження вітамінів у продукті безпосередньо залежать від часу варіння. Не потрібно ставити картоплю на повільний вогонь, якщо до вечері ще є час. Краще залишити бульби в холодній воді, а потім швидко довести до кипіння або ж відразу додати окріп.