Вівсяне печиво без пластівців – найсмачніші рецепти. Корисна і смачна випічка: вівсяне печиво без пластівців

Щоб спекти вівсяне печиво без пластівців, знадобиться вівсяне борошно або толокно.

Вівсяне печиво без пластівців – найсмачніші рецепти. Корисна і смачна випічка: вівсяне печиво без пластівців

Цей злак містить багато вітамінів і мікроелементів, необхідних для краси та здоров’я, особливо добре зберігаються корисні властивості толокне.

Випічка з нього виходить темно-червона, ароматна і розсипчаста. Вона чудово доповнює дитяче та дієтичне харчування.

Як приготувати вівсяне печиво без пластівців – принципи приготування

Для дивовижно смачною випічки, потрібно взяти якісні продукти. Якщо вибирати між борошном і толокном, то краще купити останнім. Вівсяне толокно відрізняється від борошна смаком і властивостями, а домашня випічка з нього ніжна і розсипчаста за рахунок відсутності клейковини.

Готується толокно за особливою технологією. Зерна вівса заздалегідь пропарюють, сушать, злегка обсмажують, очищують, і тільки після цього товчуть або мелють на млині. У толокне зберігаються всі корисні частини зерна. Його цілющі властивості слов’яни знали з давніх часів, і їли, просто змішавши з водою, якщо від сніданку до обіду був великий проміжок часу. Печиво з толокна буде не тільки смачним десертом, але і цінних для здоров’я продуктом. Його корисно їсти дітям, що годують і вагітним жінкам і всім, хто стежить за своїм здоров’ям.

Щоб випічка вийшла смачною, ніколи не додавайте замість вершкового масла маргарин. Він не тільки погіршує смак печива, але й містить компоненти, які не засвоюються організмом в повній мірі. Краще вибрати рецепт, де вершкове масло замінено на пісне або використовується сметана. З вівсяного толокна можна спекти смачне пісне печиво без яєць і вершкового масла.

В якості смакової добавки у вівсяній випічці використовують сухофрукти – курагу, родзинки, чорнослив, фініки. Цукор у деяких рецептах замінюють медом або солодкими фруктами. Замість ваніліну для ароматизації використовують підсмажені горіхи або насіння соняшнику. Дуже смачне печиво виходить з додаванням сиру. Для прикраси добре підходить топлений шоколад, можна брати білий чи чорний-за бажанням. Якщо додати тверді шматочки білого шоколаду в тісто для печива, воно після випічки вийде пористим з неймовірним шоколадним смаком. Немає межі досконалості, і до описаних нижче рецептами, хороша господиня завжди зможе додати свою «родзинку».