Варення з брусниці з апельсинами

Купецькі традиції – варення з брусниці з апельсинами. Заготовте на зиму брусницю з апельсинами без варіння

Варення з брусниці з апельсинами

Брусниця – соковита, терпка, приголомшливо свіжа!

Такими ж виходять і морси і компоти з додаванням.

А ось брусничне варення – тема особлива.

Багатьом вона подобається, але чимало й тих, хто скаржиться на надмірно «різкий», хоча притому все ж неповторний смак ласощів.

Простий спосіб, не раз випробуваний на інших плодах і ягодах – трохи розбавити основний компонент іншими, з більш нейтральним смаком.

Варення з брусниці з апельсинами – загальні принципи приготування

• Ягоди брусниці повинні бути стиглими. Не підійдуть зелені і переспілі. Перебираючи брусницю, відбирайте пошкоджені гниллю ягідки. Вони не тільки зіпсують смак ласощів, але і значно скоротять термін зберігання готується варення з брусниці з апельсинами без варіння. Воно швидко покриється цвіллю.

• Перебрані ягоди ретельно залийте великою кількістю холодної води. Після чого брудну воду, з сплив на її поверхні сміттям, злийте і замістити її теплою. Обполосніть і знову акуратно злийте рідину. Після цього ягідки зберіть в друшляк, пару раз промийте під краном і обсушіть. Якщо ступінь просушування ягід для класичного варення не має особливої ролі, то для варення з брусниці з апельсинами без варіння це суттєво. Ягоди, які використовуються для його приготування повинні бути повністю сухими, навіть без крапельок вологи, тому краще буде їх просушити на рушнику.

• Брусниця досить терпка ягода і щоб розбавити смак, варення готують з апельсинами та іншими фруктами, наприклад, яблуками або лимонами. Цитруси використовують як з шкіркою, так і без неї. Часто використовують тільки свіжовіджатий сік цитрусових. Для збагачення смаку можна додати спеції, прянощі або замінити цукор медом.

• Брусничні ягоди містять досить чимала кількість кислоти, тому варення не рекомендується готувати в алюмінієвих ємностях. Краще всього брати тази або каструлі, виготовлені з нержавіючої сталі.

• Зазвичай варення зберігають у холодильнику під капроновими кришками, але для більш тривалого зберігання його можна і закатати. До стерилізації банок і кришок в цьому випадку потрібно поставитися дуже відповідально. Приготоване варення з брусниці з апельсинами без варіння, закочувати в банки не можна, воно повинно зберігатися тільки під негерметично закритими кришками в холоді.