Суп з плавленим сиром і куркою

Про особливості супу з плавленим сиром і куркою. Варіації на тему жульєна: домашні рецепти супу з плавленим сиром і куркою

Суп з плавленим сиром і куркою

Популярний у французькій кухні сирний суп швидко і міцно влаштувався в престижних ресторанах і кафе на просторах СНД вже давно.

Спочатку його поширення на пострадянському просторі, приблизно у другій половині минулого століття, майже в кожному закладі французький сирний суп жульєн з куркою, подається в кокотницях, гордо і без сорому позиціонувався як фірмове блюдо, розроблене саме на цьому підприємстві, особисто шеф-кухарем.

Звичайно, почасти таку безцеремонність можна визнати правдою, але це – лише частково.

Справа в тому, що відповідно до загальної концепції підприємств громадського харчування, всіх без винятку, технологія будь-якої страви розробляється у відповідності з фінансовими і технічними можливостями кожного окремого підприємства, і керує цим процесом, насамперед, технолог та/або шеф-кухар. Якими принципами вони керуються при складанні рецептури кожної страви – питання другорядне, якщо не говорити про якості, але право на винахід супу з плавленого сиру, більшою мірою належить навіть не французам, а швейцарським кухарям, тому що саме у Швейцарії на початку двадцятого століття був винайдений плавлений сир: у всякому разі патентне право на винахід сиру належить саме Швейцарії.

Технологія приготування сирного супу зустрічається в багатьох національних кухнях світу, в різній інтерпретації.

Давно відомо, що французькі кулінари славляться тим, що з будь-якого страви, власного або запозиченого, вони вміють створити фурор у світовій кулінарії. Саме завдяки французької елегантності, витонченості і пафосу суп з плавленим сиром і куркою, погостювавши недовго в меню «серйозних» закладів громадського харчування, органічно вписався в раціон домашньої кухні і досить скоро став звичною і простою їжею, що змусило ресторанних професіоналів, як мінімум, шукати і розкручувати нові кулінарні бренди для підняття престижу та касових зборів в своїх закладах.