Солоні баклажани з часником в банках

Корисні і ароматні солоні баклажани з часником в банках. Солимо баклажани з часником і різними добавками

Солоні баклажани з часником в банках

Закривати баклажани на зиму можна по-різному. Взимку і ранньою весною так хочеться чого-небудь яскравого і нагадує про літо. І, можливо, солоні баклажани з часником в банках – це саме те, що буде до речі. Адже це блюдо смачно, корисно, а готується вона не так вже довго і складно.

Загальні принципи приготування солоних баклажанів з часником в банках

Баклажани чудово підходять для заготівок. Їх можна заморозити, попередньо нарізавши кубиками або кружечками в сирому або подваренном вигляді; можна законсервувати в томаті; смачна баклажанна ікра. Але все ж однією з найбільш смачних закусок залишаються солоні баклажани з часником в банках. Готуються вони зазвичай в два прийоми: спочатку засолюються відкритим способом, а потім закочуються. Це дозволяє отримати «живе» страву, яка, в той же час, може зберігатися без холодильника.

Однак при бажанні можна зберігати солоні баклажани з часником на зиму у відрі або каструлі (так і в банку теж), не влаштовуючи, просто треба поставити їх у холодне місце: на балкон, льох, холодильник і т. п.

Щоб смак закуски не розчарував, треба підібрати гарні, якісні плоди.

Відповідні овочі для приготування солоних баклажанів з часником на зиму повинні мати красивий фіолетовий колір без будь-коричневих або зелених плям. Шкірка повинна бути гладкою і блискучою, а м’якоть однорідної (без порожнеч і задерев’янілих включень) і щільним (пружинити при натисканні).

Часник і трави теж треба підібрати досить ретельно, бестрепетно відмовившись від зіпсованих і подвядших. Такі добавки не поліпшать смак солоних баклажанів з часником в банках. Якщо за рецептурою потрібно додати ще які-небудь овочі, їх теж треба ретельно оглянути і переконатися, що їх якість відповідає вимогам. Буде прикро, якщо смачне блюдо виявиться зіпсованим через несвіжої петрушки!

Попереднє заквашування овочів краще проводити в емальованому посуді, а для зберігання смачних і ароматних солоних баклажанів з часником на зиму чудово підійдуть скляні банки з широким горлом (а можна і звичайні).