Салат з шинкою і огірками

Салат з шинкою і огірками: рецепти – різноманітно, швидко і смачно. Нові ідеї легких салатиків з шинкою і огірками

Салат з шинкою і огірками

Людство як-то трохи затрималося з винаходами рецептів салату.

Справді, теорема Піфагора і закон Архімеда відкрили тисячі років тому, а таке просте, але життєво важливий винахід як салат чомусь до вісімнадцятого століття залишалося майже не вивченим, в сенсі різноманітності інгредієнтів, що входять до його складу.

Багато століть салати були занадто навіть дієтичними і одноманітними, тому що в їх склад входили тільки листові овочі і оцтові або винні заправки.

Зате зараз салати можна різати з усього їстівного, що знайдеться на кухні і в холодильнику.

Салат з шинкою і огірками – загальні технологічні принципи

Незважаючи на те, що слово «salatto» звучить відверто по-італійськи, і навіть віддалено нагадує стародавню латинь, у створенні цієї страви все ж більше досягли успіху французи. Ніхто не зможе підрахувати, скільки рецептів салатів сьогодні існує у світі. Більш того, їх число зростає з кожним днем і годиною.

Останнім часом їх вдалося лише, принаймні, класифікувати.

Так, ці універсальні страви за складом інгредієнтів поділяють за видами.

Овочеві салати також мають відмінності за способом підготовки овочів: сирі овочі, включаючи і листові, а також варені або смажені овочеві продукти

Фруктові салати можуть іноді включати до складу, крім ягід і фруктів, деякі види овочів (морква, імбир, кабачки). Крім того, фруктові салати часто складають з продуктів, що належать до бакалійної та кондитерської групи.

М’ясні салати або з птиці;

Рибні або салати з морепродуктів.

Але така класифікація дуже умовна, так як вже існує чимало салатів, завоювали популярність, які включають в себе і м’ясні, і рибні, овочеві інгредієнти. В основному, такі рецепти популярні в деяких азіатських країнах.

Вважати салати холодним, закусочним стравою – теж не цілком правильно. Останнім часом все частіше потрапляють в поле зору теплі салати, які не тільки готують із застосуванням теплової обробки, але і подають в гарячому або теплому вигляді, і такі салати нагадують іноді повноцінні другі страви.

Хоча салати спочатку були придумані, як страва, що передує основному, з відходом Середньовіччя список включаються інгредієнтів став стрімко розширюватися. Зараз в одному салаті може налічуватися до десяти і більше інгредієнтів, включаючи всілякі смакові добавки. З середини вісімнадцятого століття, коли салати стали поєднувати в собі м’ясні та рибні страви, вони поступово перемістилися в меню, і стали подаватися як самостійні страви. Для фруктових салатів в обідах і вечерях було виділено місце у десертній перерві.

До конкретних рекомендацій по складанню салатів можна віднести лише три основних правила:

Перше правило – принцип сполучуваності продуктів. Цей принцип полягає не тільки в створенні гармонійного смаку страви, але і вміщає в себе деякі медичні, дієтичні норми. Поєднання солоної риби з сирим молочним продуктом, наприклад, неприпустимо. Або грушу в сирому вигляді можна вживати тільки через деякий час після прийому їжі, або незадовго до обіду або вечері. Такі нюанси диктують певні умови для включення специфічних продуктів до складу страви.

Друге правило – заправка для салатів. Враховуючи, що салати – швидко страви, а заправки, соуси, майонез значною мірою сприяють втраті якості, рекомендується:

По-перше, готувати безпосередньо перед вживанням;

По-друге, заправляти, по можливості (якщо це допускається технологією) безпосередньо перед подачею, окремо для кожної порції, або подавати заправку на стіл в спеціальному посуді.

Готувати салати запас не можна. Овочеві салати досить швидко стікають і перетворюються в малоприємну рідину, а м’ясні або рибні, які, як правило, заправляються майонезом або молочно-вершковими соусами досить швидко заселяються колоніями шкідливих мікроорганізмів, які завдають шкоди здоров’ю.

Третє правило – оформлення і подача. Ніхто не стане заперечувати, що привабливий вигляд страви збуджує апетит. Саме з цієї причини в салаті дуже бажано поєднувати інгредієнти не тільки за смаковими критеріям, але і за кольором інгредієнтів. Яскраві, барвисті поєднання в страві піднімають настрій, що, як вже доведено, покращує травлення. Саме для цієї мети, мабуть, були придумані салати-коктейлі, салати-торти.

З чого приготувати салат? Обстежте свої запаси і, знайшовши, наприклад, пару огірків і шматочок шинки в холодильнику, можете сміливо приступати до приготування салату. До речі, до початку Петровської епохи, наші предки готували салат з одного порізаного інгредієнта – і все це подавалося до царського столу. Якщо до двох інгредієнтів знайдеться ще якась додаткова «родзинка», то можете вважати, що всі шанси на перемогу в конкурсі професійних кухарів в ваших руках.

Отже, приступимо?