Пишні пончики

Гранично прості ласощі – пишні пончики з будь-яких видів тіста

Пишні пончики

Пончики начебто і випічка непоказна – ні крему, як в тістечку, ні розсипчастості печива, ні соковитості бісквіта.

А варто сказати дітлахам, що збираєтеся смажити пончики і вас не залишать у спокої, поки не з’їдять всі до останнього.

Цілком доречно перефразувати прислів’я: скільки пончиків ні нажарь, а все одно тісто місити двічі.

Пишні пончики – загальні принципи приготування

• Чудові повітряні пончики готують на воді, молоці, сметані, кефірі, сирі або згущеному молоці. Щоб вироби вийшли пишними, тісто вимішують на дріжджовий опарі або додають розпушувачі. Його густина залежить від рецептури.

• Повітряні вироби можуть бути десертними або закусочними, а їх форма залежить тільки від фантазії. Зазвичай пончики формують у вигляді кілець, кульок або пишних коржів. Бажаної форми виробу видавлюють із розкатаного пластом тіста, формують з його джгутиків, або просто відщипують невеликі шматочки тіста і надають їм бажану форму.

• Обсмажують пончики зазвичай у великій кількості якісного рослинного масла, яке добре раскаляют в глибокій товстостінній посуді на невеликому вогні. Опускають вироби у фритюр невеликими порціями, по кілька штук. Вироби повинні вільно плавати в розжареному жирі. Щоб пончики прожарювалася рівномірно, їх перемішують шумівкою. Можна обсмажити і в меншій кількості жиру, наприклад, в глибокій сковороді. Тоді масло в неї наливають так, щоб воно прикривало вироби до половини, і перевертають, як тільки нижня сторона стане ніжно-рум’яного кольору.

• Гарячими, пончики викладають на паперовий рушник, щоб прибрати з них залишки масла і тільки потім перекладають на загальне блюдо. Поверхня десертних виробів покривають глазур’ю, шоколадом або посипають цукровою пудрою.