Мафіни з вишнею

Мафіни з вишнею – завжди різні, незмінно смачні! Варіанти тіста і наповнювачів для «модних» кексів – мафінів з вишнею

Мафіни з вишнею

Маленькі, акуратні кексики виявилися настільки улюблені дітьми і дорослими, що навіть заслужили власну назву – мафіни. На відміну від виробів, більш звичних розмірів, мафіни стали начиняти різними доповненнями. Вийшло ціле сімейство випічки з солодкими і навпаки поживними «начинками».

Мафіни з ковбасою, сиром, шинкою, зеленню відмінно підійдуть, якщо діти вередують і відмовляються від щільного обіду. Ну а «на солодке» можна видати ті ж кексики, тільки вже з відповідним доповненням. Наприклад, з вишнею.

Мафіни з вишнею – загальні принципи приготування

• Мафіни випікають в духовці, в спеціальних металевих або силіконових формочках для випічки невеликих кексиків. Найбільш зручні великі складові форми, в яких є одразу кілька виїмок для кексів.

• Тісто для такої випічки готувати дуже легко і з ним може впоратися навіть самий недосвідчений кулінар. Головне, суворо дотримуватися рецептури і дотримуватися основне правило замішування такого тесту – сипучі і рідкі інгредієнти змішують окремо в двох різних ємностях і тільки після цього сполучають. При цьому обов’язково додаючи рідку суміш в суху, але не навпаки.

• Тісто для маффінів з вишнею можна замісити на сметані, кефірі, кисляку, молоці з додаванням сиру або сметани. Дієтичні легкі мафіни випікають з тіста на сирі з вівсяними пластівцями.

• Тісто для мафінів обов’язково кладуть яйця, вишню, цукровий пісок і спеціальний розпушувач для тіста. В цій якості виступає як харчова сода, так і фабричний порошок-розпушувач, наявний у продажу. Нерідко в нього додають шоколад (чорний або білий), горіхи або приготовлений за особливим рецептом крем і ароматизують ваніліном.

• Вишня для мафінів може бути свіжою, сушеної або замороженої, яку обов’язково попередньо розморожують. Ягоди додають в тісто як цільними, так і шматочками. Їх кладуть при замішуванні або додають у вже розкладене за формами тісто.

• Форми обов’язково змащують олією або жиром і вистилають їх дно пергаментним папером, яку так само добре змащують. Нерідко у форми кладуть спеціальні паперові заготовки-формочки, наявні в продажі.

• Форми з тестом для мафінів ставлять тільки в гарячу духовку і випікають при температурі, вказаній в рецепті. На випічку в середньому йде від 20 до 30 хвилин, але конкретно це залежить від духовки.

• Готову випічку дістають з форм тільки після охолодження і при бажанні прикрашають.