Ікра з білих грибів

Закусочна ікра з білих грибів – до столу хоч гарячої, хоч холодної! Готуємо смачну ікру з білих грибів

Ікра з білих грибів

«Ікра» це не тільки те, що виношують осетрові рыбехи, а майже все, що можна намазати на окраєць хліба. А значить у нас в одному рядку меню і кабачкова та лососева, баклажанна і осетрова і, звичайно ж, грибна ікра.

Ікра з білих грибів – загальні принципи приготування

• Ікру з білих грибів готують у товстостінній посуді, обсмажуючи на рослинному маслі. У приготуванні можуть використовуватися свіжі, заморожені або сухі грибочки.

• Свіжі грибочки ще до використання обов’язково ретельно оглядають на наявність червоточин і черв’ячків. З відібраних і непошкоджених прибирають залишки лісового сміття і добре промивають. Після цього просушують, нарізають і обсмажують. Якщо потрібно заздалегідь відварити, то відразу після промивання їх заливають прохолодною, але краще вже кип’яченою водою і варять при мінімальному вогні до 20 хвилин, воду підсолюють.

• Сухі – обов’язково заздалегідь вимочують, використовуючи тільки холодну воду. На це йде чимало часу, до трьох годин, так як грибочки повинні добре розм’якнути.

• Відварені або вимочені у воді грибочки обов’язково обсушують на друшляку перед обсмажуванням. Якщо цього не зробити ікра може вийти надмірно водянистою.

• Заморожені гриби не вимагають повного відтавання. Досить витримати їх не менше півгодини при кімнатній температурі, щоб вони лише трохи оговтались. Повністю вони розморозяться при обсмажуванні, а щоб икорка з них не була рідкою, її тушкують, не накриваючи кришкою.

• Таку ікру можна готувати не тільки для щоденного вживання. Дуже часто її консервують, або заморожують, щоб зберегти на тривалий термін – на зиму.

• Ікра з білих грибів – універсальна страва. Намазана на хліб або розкладена по тарталеткам, вона прикрасить будь-який святковий стіл. З нею можна випікати ароматні пироги або приготувати піцу, закладаючи як основну начинку, або змішуючи з іншими. Ікра з білих грибів може подаватися як соус до м’ясних або овочевих страв.