Цукати з полуниці

Смак літа – ароматні цукати з полуниці. Прикрашаємо випічку, манники і торти цукатами з полуниці

Цукати з полуниці

Цукати – той самий продукт, який складніше уявити, ніж приготувати. Зацукровані шматочки фруктів або ягід відомі людству з тієї ж пори, що і взагалі солодощі. Спочатку їх виварювали в солодких соках, доводячи дуже повільно до загустіння. З появою кристалічного цукру процес пішов веселіше, і рецептів помітно додалося.

Цукати, крім збереження більшої частини смаку вихідних ягід, ще і дуже солодкі. Це дозволяє використовувати їх спочатку «несолодких» солодощах – желе, куличах, кексах. Радість дитини від зацукрованого агрусу або клубничины, взагалі складно передати. Ну і, зрозуміло, таке частування куди корисніше цукерок з синтетичними ароматами.

Цукати з полуниці – загальні принципи приготування

• Виготовлення цукатів з полуниці процес досить тривалий, але нетрудомісткий. Складається він з двох етапів: витримування або відварювання ягід в концентрованому цукровому сиропі і сушка їх до потрібного стану.

• Вибираючи полуницю для приготування цукатів, віддавайте перевагу невеликим ягодам приблизно однакового розміру. Вони повинні бути досить щільними, без будь-яких ушкоджень і обов’язково стиглими.

• Відібрані полунички обов’язково промийте під струменем проточної води на друшляку. Після чого добре обсушивайте.

• Способів приготування полуничних цукатів не так вже й багато, і всі вони відрізняються. Одні рецептури передбачають неодноразове відварювання в сиропі. Інший варіант, коли ягоди заливаються гарячим сиропом, масі дають охолонути, зливають і знову розігрівають сироп. Процедуру повторюють протягом декількох днів. Є і швидкі рецепти приготування такого «ласощі», при яких ягоди разом з сиропом проварюють в духовці або на відкритому вогні.

• Після полуничку викладають на сито або друшляк, щоб вона добре висохла від сиропу. Потім доводять до потрібного стану в духовці або електросушарці.

• Готові цукати з полуниці повинні бути м’якими, практично прозорими. Якщо цукат злегка придавити, з нього не повинен виділятися сік.

• Після сушіння цукати обвалюють в цукрі або цукровій пудрі. Укладають у герметично закриваються ємності та зберігають у затемненому не вологому місці.

• Цукати з полуниці – не тільки ніжне ласощі, а ще й чудовий компонент для приготування десертів і випічки.