Цукати з абрикосів

Цукати з абрикосів – дуже смачний десерт і основа для творчості. Смачні страви з цукатами з абрикосів – творимо!

Цукати з абрикосів

Цукати – це виварені в цукровому сиропі і потім висушені плоди.

Правильно приготовані цукати з абрикосів можуть досить довго зберігатися в холодильнику на нижній полиці.

Загальні принципи приготування цукатів з абрикосів

Приготувати корисні солодощі можна з великої кількості фруктів і навіть овочів: скажімо, моркви, гарбуза або з кабачків. Фрукти або овочі цілком або порізані на шматочки варяться в сиропі, а потім або просто відкидаються на друшляк і стікають, або опускаються на час в густий цукровий сироп, а потім висушуються, наприклад, в духовці при невисокій температурі. Але краще сушити їх близько тижня на балконі або на горищі, прикривши від пилу і ос марлею.

Для зберігання деякі цукати можна пересипати цукровим піском.

Використовуються смачні шматочки фруктів і просто з чаєм в якості натуральної цукерки, і в випічку, і страви з круп, сиру, десерти.

Цукати з абрикосів робляться досить просто, порівняно з тим, скільки зусиль треба витратити на приготування цукатів, скажімо, з апельсинових скоринок, але теж виходять дуже смачними і ароматними. Щоб надати смаку цукатів з абрикосів деяку різкість, до них часто додають прянощі або цитрусові: лимон, апельсин, грейпфрут або їх цедру. Сироп для приготування цукатів з абрикосів потрібен густий: приблизно 2 кг цукру на 900 мл води.

Зберігати цукати з абрикосів можна в нижній частині холодильника (у місцях, призначених для зберігання фруктів) або в іншому прохолодному місці (у погребі, в гаражі, якщо там не дуже холодно).

Перед тим, як приступити до приготування цукатів, треба ретельно вимити і плоди перебрати, якщо є невеликі пошкодження, їх треба видалити. Підгнилі плоди використовувати для приготування цукатів з абрикосів не варто. Потім фрукти треба злегка обсушити і звільнити від кісточок (розрізати на половинки і вийняти кісточку або видавити її через невеликий надріз, якщо збираєтеся потім робити цукерки з горіхами.