Борщ на кефірі

Прості холодні супи: борщі на кефірі. Печенний, варений і сирий буряк – основа для і борщів зелених на кефірі

Борщ на кефірі

Борщ холодний суп, близький родич такої страви, як окрошка.

Бурякові холодні супи готують і в Прибалтиці, і в Скандинавії, і в порівняно більш південної Угорщини.

Але ось заправляти його кефіром – це, переважно, вітчизняний винахід.

Борщ на кефірі, приготований зі свіжих овочів – чудове блюдо для очищення кишечника.

Взагалі, все різноманіття цих супів представлено в різних дієтах для схуднення. Але можна приготувати і дуже калорійне блюдо, варто лише вибрати кефір пожирніше і додати відварну телятину. Втім, як і у випадку з окрошкою, підійде і якісна варена ковбаса без шпику.

Борщ на кефірі – загальні принципи приготування

• Борщ на кефірі готують як відварену, так і сирої буряків. Найбільш корисними вважаються супи, приготовлені з запеченого або сирого коренеплоду.

• Буряк беруть як молоду, так і торішню. Молоду часто використовують разом з бадиллям.

• Борщ не готують тільки з одного буряка. Весті з нею кладуть й інші овочі – картоплю, моркву, які попередньо відварюють або запікають, а потім добре охолоджують. Для додання свіжості нерідко в борщ додають огірки або редиску. Часто в суп додають відварені яйця які дрібно рубають, перетирають на тертці або руками.

• Більш насичений смак цього супу надає зелень – кріп, салатні листя, зелений лук або базилік. Хоча тут немає чітких вимог і її можна підібрати за смаком.

• Овочі кладуть у подрібненому вигляді, нарізаючи невеликими шматочками або перетираючи на тертці. Деякі види супу припускають подрібнення основних складових або їх частини кухонним процесором (блендером).

• Кефір вливають у вже подрібнені і змішані овочі або в добре охолоджений відвар, яким розвели суп. Зазвичай їм розводять приготовлений борщ, домагаючись бажаної консистенції.

• Процентний вміст жиру в цьому продукті не має особливого значення, головне, щоб він був свіжим. Але варто відзначити, що чим вище жирність кефіру, тим густіше вийде блюдо. Якщо використовувати жирний кефір, то іноді варто суп підкислити соком лимона, або лимонною кислотою.

• Смак бурячників регулюють додаванням солі, цукру і лимонної кислоти. Для гостроти в них можна покласти заварену гірчицю, мелкоразмолотый перець або потерти корінь хрону.