Яблука у власному соку на зиму

Яблука у власному соку на зиму: фрукти, які консервуються самі. Варіанти цікавих заготовок – яблука у власному соку

Яблука у власному соку на зиму

Кому належить відкриття цього виду заготовок, невідомо, але за винахід – оцінка «відмінно».

Консервування без води – це чисті вітаміни, натуральний смак і економія ємностей для зимових заготовок, дефіцит яких гостро відчувається в період масового збору врожаю всього, що росте в саду і на городі.

Адже, влітку хочеться подбати про запаси, як ніколи, слідуючи відомому народному завіту про те, що літній день весь рік годує.

Яблука у власному соку – основні технологічні принципи

Кількість рецептів домашніх заготовок з яблук ніхто не підраховував і не систематизував, але список рецептів регулярно поповнюється, як і повинно бути. Домашнє консервування, як особливий розділ кулінарії, має своїх винахідників і першопрохідців.

Але, проводячи експерименти по консервації на власній кухні, все ж, необхідно дотримуватися загальні правила. В першу чергу, це стосується дотримання санітарних норм. Крім підготовки продуктів для консервування, їх сортування, миття і нарізки, необхідно також уважно віднестися і до вибору необхідного інвентарю для переробки.

Недотримання санітарних норм при консервуванні, в кращому випадку, обернеться пострілами банок в коморі. Але можливі і більш сумні варіанти – харчові отруєння. Тому перевіряємо всі з особливою пристрастю, від початку до кінця процесу.

Маючи справу з киплячою водою або сиропом, великими і незручними ємностями, які доводиться їх піднімати, ставити на плиту, або прибирати, подбайте про свою безпеку. Підготовка робочого місця перед початком консервування (прихватки, підставки під гаряче, щипці тощо) створять розмірений ритм у роботі, без нервів і суєти.

У яблуках міститься багато кислоти, тому всі кухонні предмети, що стикаються з цими фруктами, не повинні піддаватися окисленню. Якщо, згідно з рецептурою, фрукти потрібно варити з цукром, то заздалегідь виберіть посуд з товстим дном і антипригарним покриттям. Кожен крок, продуманий заздалегідь, забезпечить легкість в роботі, допоможе уникнути прикрих моментів.

Постарайтеся розподілити роботу так, щоб не перевтомлюватися. Банки і кришки можна, наприклад, стерилізувати напередодні, і залишити їх закритими. Безпосередньо перед початком консервування, досить прогріти тару в духовці або мікрохвильовій печі. Температура банок і закладки (продуктів) повинна бути приблизно однаковою, щоб скло не луснуло. Ті ж самі правила треба дотримуватися при зануренні повних банок у киплячу воду для пастеризації. На всяк випадок тримайте напоготові запасну тару і додатковий обсяг маринаду або сиропу.

Яблучна кислота – чудовий консервант, що істотно полегшує консервування цих фруктів. Крім неї в яблуках міститься оцтова, лимонна кислота і деякі інші, всього – 23 найменування, замінних і незамінних. Тому зберегти яблука у власному соку в банку не складно. Воно допомагає собі в консервації. Другий компонент, що виконує роль консерванту в солодких заготовках – цукор. Але він – не сіль. Солодкі страви не бувають занадто солодкими, як солоні. Не треба надто турбуватися про надлишок цукру, як і його недолік. Яблук цукор, як консервант, не потрібно зовсім. Тому для консервування яблук досить тільки яблук і стерильних банок, а все інше можна додавати за смаком.

Для консервування будь-яких десертів в домашніх умовах не існує, як правило, суворих норм. Багато господинь, записуючи точні рецепти, в процесі приготування змінюють їх до невпізнання, і в результаті виходить абсолютно нове блюдо. Це свідчить про те, що, навіть не будучи професіоналами в кулінарії, багатьом жінкам вдається досягти вершин кулінарного мистецтва, і вони охоче діляться своїми рецептами, щоб хто-небудь, прочитавши їх, переробив по-своєму знову. Як кажуть, на здоров’я. Лише б було смачно!