Варення з райських яблук

Варення з райських яблук – прозоре, з цілими плодами. Економ-варіант прозорого варення з райських яблук

Варення з райських яблук

Райські яблучка, вони ж «Ранетки», вони ж «Китайка» – плоди дуже цікаві. Є їх свіжими – задоволення на любителя, а от що до заготовок, будь то морси, компоти, або варення – справа зовсім інше.

Немає жодного іншого сорту яблук, з якого вдалося б зварити таке красиве і смачне варення.

Той, хто назвав сорт «Райським», цілком можливо, зробив це, попиваючи чайок з варенням з райських яблук, прозора, як сльоза.

Варення з райських яблук прозоре – загальні принципи приготування

• Щоб варення з райських яблучок дійсно вийшло прозорим, перш за все, слід правильно підібрати і підготувати яблучка. Зібрані самостійно або придбані на ринку плоди перебирають, відкладаючи у бік биті, пошкоджені гниллю і з червоточина. Залишають лише щільні, бажано одного розміру.

• Шкірку не знімають, хвостики не відривають, їх лише злегка вкорочують. Можна, звичайно, і видалити, смак ласощів не постраждає, але оригінальність десерту в тому, що яблучка повинні бути саме з хвостиками. Відібрані плоди на чверть години заливають звичайною проточною водою, а потім ретельно промивають струменем проточної і добре обсушують. Щоб яблучка не потріскалися і не луснули в процесі приготування, їх надколюють кілька разів тонким предметом, бажано дерев’яною зубочисткою.

• Якщо для приготування ласощів використовують часточки фруктів, їх попередньо вимочують в содовому розчині, щоб вони не зварилися і приготоване варення з райських яблук, залишалося прозорим.

• Сироп готують окремо з цукрового піску і води, яку іноді замінюють яблучним соком, відваром з райських яблук або інших фруктів. Плоди опускають тільки в правильно зварений, киплячий сироп. Він не повинен містити нерозчинених крупинок цукрового піску. Час приготування залежить від конкретної рецептури. Варення з райських яблук вийде прозорим у будь-якому випадку, якщо правильно дотримувати рекомендації. Тривалість процесу впливає лише на густоту сиропу, його колір і м’якість плодів.

• Щоб надати десерту новий смак і особливий аромат, в нього додають ванілін, коньяк, корицю, цитруси – їх цедру або лимонний сік. Нерідке доповнення такого варення – волоські горіхи.

• Варення з райських яблук не тільки смачне ласощі і чудовий десерт до чашки чаю, його прозорі, «загублені» фруктики послужать чудовою прикрасою для будь солодкої випічки.