Салат з шинкою і сухариками

Салат з шинкою і сухариками – готуємо в режимі «все включено». Перевірені рецепти салатів з шинкою і сухариками

Салат з шинкою і сухариками

Салат з’явився тисячі років тому в Стародавньому Римі.

Тоді він, звичайно, представляв собою набір пряних трав, заправлених оцтом, а не таке запаморочливе різноманітність страв цього типу, яке зараз відоме людству. Але відкриття на тему «салат» тривають.

Часто вигадують рецепти не технологи підприємства громадського харчування, і навіть не шеф-кухар елітного ресторану, а звичайні домогосподарки, у себе на кухні.

Якщо господиня забула додати якийсь інгредієнт, або, навпаки, додала щось зайве – хороша прикмета, до появи нового цікавого рецепта. Зрештою, кулінарія – теж мистецтво.

Салат з шинкою і сухариками – основні технологічні принципи

Не дарма ж кажуть, що жінка може з нічого зробити салат! Так воно і є. Але деякі основні правила приготування складних салатів доведеться, все ж, засвоїти і виконувати неухильно.

Технологія приготування салатів полягає у підготовці продуктів, їх нарізці і змішуванні. Смак салату залежить від вдало підібраного поєднання інгредієнтів. У цьому питанні все залежить від особистих переваг.

Крім поєднання інгредієнтів, є ще один секрет: спосіб нарізки теж впливає на смак салату.

Велика нарізка інгредієнтів «звучить» у будь підібраної композиції окремо – кожен компонент, незважаючи на гармонійне поєднання, більш чітко виділяється за смаком. Дрібно нарізані продукти відчуваються не так помітно. Хоча за правилами технології прийнято нарізати всі інгредієнти однаково, але це більшою мірою відноситься до естетичного вигляду холодного страви.

Важлива складова частина для будь-якого салату – заправка.

Найпоширеніший соус для холодних страв – майонез. Майонез роблять і в домашніх умовах.

Але, крім нього, існують інші види заправки, і не варто про це забувати.

Приготовану власноруч, заправка може виявитися більш смачним і цікавим доповненням. Це може бути горіхове або оливкове масло в поєднанні з лимонним соком, сухим вином, гірчицею, оцтом і спеціями.

Заправки на основі сметани – більш диетичные, ніж майонез, та не менш смачні, якщо в сметанний соус додати зелень і спеції. Зрештою, різноманітність салатних заправок розширює асортимент салатів. Наприклад, салат з шинкою і сухариками з майонезом і олійно-оцтової заправкою здадуться абсолютно різними стравами.

Заправляти салати потрібно безпосередньо перед подачею на стіл, або, у всякому разі, не раніше, ніж за півгодини до вживання. Особливо це правило відноситься до салатів, до складу яких входять соковиті овочі: томати, огірки, змішані з майонезом, швидко випустять сік і будуть виглядати в страві не дуже презентабельно.

Не додавайте в салати надмірна кількість заправки, яка переб’є смак всіх інших компонентів.

Салати, за правилами етикету, подаються перед основними стравами, разом з холодними закусками. У зв’язку з цим доречно згадати, що майже всі салати через дві години після приготування, згідно з санітарними нормами, стають непридатними до вживання, особливо, якщо вони простояли весь цей час у відкритому вигляді на столі. Тому намагайтеся приготувати салат в тій кількості, яка необхідна на один прийом їжі, і не запасайтеся їм на завтра.

Приготування салатів, до складу яких входять сухарики, має одну особливість. Потрібно пам’ятати, що сухий хліб може розмокнути у страві, поруч з соковитими овочами і заправкою. Це не завжди приємно на смак, так і зовнішній вигляд салату може зіпсуватися від присутності в ньому намоклого в соусі хліба. Тому сухарики в салати потрібно додавати в самому кінці приготування, навіть після соусу, щоб вони не встигли намокнути.