Джем з чорної смородини на зиму

Джем з чорної смородини на зиму – для смаку і здоров’я! Рецепти різних джемів з червоної і чорної смородини на зиму

Джем з чорної смородини на зиму

Смородиновий джем – самостійне ласощі, інгредієнт солодких бутербродів, прекрасне доповнення до морозива і будь-яких інших десертів.

Він знайде своє місце в будь-якому солодкому блюді і обов’язково порадує чудовим смаком.

Джеми з смородини на зиму можна готувати різними способами.

Кращі з них зібрані тут!

Джем з чорної смородини на зиму – загальні принципи приготування

Для джемів можна використовувати ягоди чорної, білої і червоної смородини. Іноді змішують кілька сортів. Можна додавати й інші інгредієнти. В основному це збігаються за часом дозрівання ягоди: малина, вишня, агрус. Всі інгредієнти ретельно промиваються і відправляються в заготовку. Джем варять завжди.

Варення або джем?

Чим відрізняється джем від варення? Обидва виду заготовки складаються з ягід і цукру. Різниця між ними тільки в консистенції. Смородину для джему подрібнюють, розварюють, іноді використовують чистий сік або пюре без шкірки і кісточок. Консистенція джему желейна. Вона досягається природним способом за рахунок міститься в ягодах пектину. Іноді для потрібної консистенції додатково кладуть желатин, пектин. Заготівля виходить густіше, не вимагає тривалої варіння.

Смородиновий джем добре піддається зберіганню. Киплячу масу розливають в стерильний посуд і герметично закупорюють. Після охолодження відправляють в прохолодну комору або в підвал.