Як і скільки варити яйця

Як варити яйця некруто, круто, в мішечок, яйце-пашот. Скільки варити яйця після закипання води

Як і скільки варити яйця

Скільки людей, стільки й думок.

Здавалося б, що може бути простіше варіння яєць?

Кинув у воду, почекав кілька хвилин – і смачний, ситний сніданок готовий. Але не все так просто.

Існує багато нюансів, які відбиваються на кінцевому результаті нехитрого кулінарної справи.

Як правильно варити яйця: поради новачкам

Комусь до душі варені яйця з міцною білком і тугим жовтком. Хтось воліє, щоб білок добре тримав форму, а жовток був рідким або трохи схопився по краях. Є любителі ніжних яєць-пашот, зварені без шкаралупи.

Загалом, смакові переваги у кожного свої. Щоб отримати гарантований результат, варто освоїти премудрості варіння яєць. Задоволення від їжі – дуже важливий момент у житті людини. Особливо якщо ця людина – молода дружина, якій хочеться догодити коханому. Або спадкоємиця багатого дядечка, скрашивающая останні дні улюбленого родича. Гумовий, твердий білок або недостатньо густий (рідкий) жовток здатний зіпсувати настрій.

Загальні правила і секрети варіння яєць:

• розмір каструлі повинен бути таким, щоб яйця лежали щільно. Якщо вони будуть вільно плавати, то при кипінні, стукаясь один про одного, неодмінно розколються;

• потрібно варити яйця кімнатної температури, особливо якщо вони закладаються в окріп. Шкаралупа холодних яєць трісне, тому дістати з холодильника потрібно хоча б за півгодини до варіння;

• якщо додати у воду трохи солі, шкаралупа не лопне при варінні, так як стане твердіше;

• свіжі яйця слід варити 3-4 хвилини довше (дата розфасовки повинна бути вказана на упаковці);

• щоб з тупого кінця не сбирался повітря, потрібно проколоти шкаралупу з цієї сторони. В іншому випадку повітряна маса може розколоти яйце.

Зварене по всій кулінарної науки яйце вийде саме таким, яким хочеться бачити його на своїй тарілці. Воно не розколеться в каструлі і не витече, порадує м’якої або щільної консистенції білка і жовтка. Нюанси варіння яєць дозволяють використовувати їх в якості твердих компонентів салату або, навпаки, м’якою і рідкої заправки для цієї страви.