Чорна смородина на зиму без варіння

Чорна смородина без варіння – літня свіжість і користь в заготовках. Що смачного приготувати з чорної смородини без варіння на зиму

Чорна смородина на зиму без варіння

Чорна смородина, заготовлена на зиму, без варіння – смачний, яскравий і корисний джерело вітамінів і мікроелементів, здатних зміцнити імунітет.

Чорна смородина без варіння – загальні принципи приготування

Збирати, а після заготовляти ягоди на зиму – поширена в нашій країні традиція. А щоб зберегти всю користь смородини на цілий рік, краще не надавати ягоди термообробці.

З чорної смородини без варіння можна приготувати варення, желе, джем. Крім того, корисну ягідку можна засушити і заморозити. Все це під силу будь-якій господині, навіть не має особливого кулінарного досвіду.

Головне – запастися ягодами, цукром і потрібної для процесу заготівлі посудом: каструлею або тазом з нержавійки, стерилізованими банками і кришками, великою ложкою для перемішування. Посуд повинна бути чистою, сухою і стерильною.

Ягоди для сушки і заморожування, а також для варення використовуйте переспілі, цілісні. Звичайно, багато хто звикли пускати в хід при приготуванні заготовок з різних ягід давленные і биті ягідки, але чорна смородина без варіння не піддається термообробці, тому вона повинна бути без слідів гнилі і бруду, інакше ваша заготівля просто прокисне.

Ще один важливий момент – цукор. Так як піддавати кип’ятіння чорну смородину вам не доведеться, стежте за тим, щоб цукровий пісок був чистим, без крихт і домішок. Краще всього використовувати продукт тільки що вийнятий з магазинної упаковки.