Засолювання риби в домашніх умовах

Як зробити засолювання риби в домашніх умовах? Кращі способи засолювання червоної риби в домашніх умовах

Засолювання риби в домашніх умовах

Якщо ви вирішили зайнятися засолкою риби в домашніх умовах, пам’ятайте: солити можна тільки абсолютно свіжу рибу.

Треба поставитися до цього дуже серйозно, адже в іншому випадку ви сильно ризикуєте своїм здоров’ям і ваших домочадців.

Краще всього купувати рибу в перевіреному місці.

Загальні принципи засолювання риби в домашніх умовах

При засолюванні червоної риби в домашніх умовах слід використовувати не тільки сіль, але і цукор: він надає м’який смак і не допускає висушування риби. Втім, цукор не зайвим буде додати і при засолюванні будь-якої риби.

Великі рибини просаливаются кілька днів, а дрібні (наприклад, салака або мойва) – кілька годин. Але все ж знаючі люди не рекомендують відразу ж їсти солону рибку. Їй варто полежати і дозріти. Тобто, щоб отримати смачну солону рибку на свято, треба врахувати не тільки процес засолювання риби в домашніх умовах, але і два-три дні на дозрівання.

Якщо при засолюванні червоної риби в домашніх умовах ви перестаралися з сіллю, просто промийте рибу прохолодною водою. Але це можна робити тільки прямо перед вживанням! Що ж до оселедця, то її можна ненадовго покласти в молоко.

При солінні риби в домашніх умовах можна використовувати цибулю, часник, зелень свіжу і сушену, перець чорний і запашний, лавровий лист. Можна і злегка підмаринувати рибку, витримавши її пару годин в кашці з протертого лимона або апельсина.

Часто радять обернути рибу в серветку. Краще взяти для цієї мети лляну тканину, але можна і бавовну, в той час як штучні тканини не підходять для засолювання риби в домашніх умовах.

Засолювання червоної риби в домашніх умовах (втім, і не лише червоною) може проводитися як сухим способом, так і в розсолі. У першому випадку риба натирається або пересипається сіллю і цукром, тоді як у другому вона заливається готовим розсолом. У другому випадку страва буде готова раніше, але смак такої риби часто кілька невизначений. У всякому разі, якщо рибка потрібна терміново, її краще залити розсолом.