Як зробити козячий сир в домашніх умовах

Як зробити козячий сир в домашніх умовах: ідеї для малого бізнесу з урахуванням санкцій. Домашній сир з козячого молока – краще!

Як зробити козячий сир в домашніх умовах

Колись, років сімсот тому, козячий сир не був делікатесом, і є її на сніданок, обід і вечерю вважалося нормою.

В наш час, в умовах жорсткої конкуренції виробників сиру, продукт отримав статус, який обмежує територіально можливість виготовлення його копій та вживання оригінальних назв.

У нашій країні склалася тваринницька традиція – займатися розведенням, в основному, великої рогатої худоби, а відтак і сировинна база дозволяє виготовляти сири переважно з коров’ячого молока, що, звичайно, обмежує смакові пристрасті любителів козячого сиру.

Додатково до цього з’явилися санкції і контрсанкции, обмежили експорт козячих сирів з країн, що традиційно займаються розведенням кіз і овець і виробляють сири з козячого молока.

Це обставина ще більше звузило асортимент сирів на вітчизняному ринку.

Зазвичай на виготовлення кілограма козячого сиру потрібно 12-13 літрів молока. Цей фактор пояснює високу вартість продукту. Період дозрівання сиру може досягати декількох місяців – це впливає на рентабельність виробництва козячого сиру і пояснює, чому фермери воліють займатися розведенням великої рогатої худоби. Але цінність козячого молока, тим не менш, більш значна тим, що воно за складом більш близько до жіночого молока, і на його основі виробляються молочні суміші для немовлят, в той час, як натуральне коров’яче молоко містить меншу кількість ферменту ліпази, розчинюючого жири і сприяє кращому засвоєнню продукту.

На щастя, розведенням кіз у нас все ще активно займаються в приватних господарствах, міжнародні норми нам – не указ, і, якщо є власні кози, то буде і козячий сир. Тому виготовлення домашнього сиру з козячого молока – наша відповідь всяких заборон на виробництво і санкцій.

Залишається лише одне невелике перешкода – точна рецептура козячого сиру. Оскільки більшість рецептів самих знаменитих козячих сирів зберігається їх виробниками в найсуворішій таємниці, то залишається тільки шукати свої рецепти, пробувати, експериментувати. Хоча, в цьому є певний позитивний момент: саме так з’явилися на світ відомі сири Фета, Манчего, Кер де шевр, Бринза, Кроттин і багато інших. Хто знає, може статися так, що пошуки оригінального рецепту призведуть до нових відкриттів.