Як засолити ікру форелі

Як засолити ікру форелі в домашніх умовах? Дуже просто! Способи очищення, рецепти та поради, як краще засолити ікру форелі

Як засолити ікру форелі

Купили форель з ікрою? Ну і чудненько! Приємне доповнення можна дуже легко засолити, всього за кілька годин отримати справжній делікатес, дуже смачний і корисний! Причому без консервантів і хімії. Як краще засолити ікру форелі будинку?

Як засолити ікру форелі – загальні принципи

Для засолювання підходить ікра будь-якої риби: морський, річковий, свіжої, замороженої. Природно, чим якісніше вихідний продукт, тим краще буде результат. Серед усіх способів засолу виділяють сухий і мокрий, тобто продукт просто пересипається з сіллю, або він готується з додаванням рідини. Від обраної рецептури залежить не тільки смак, але і термін придатності ікри. Але в будь-якому випадку, бажано не зберігати домашню заготовку довго, вживати поки вона максимально свіжа і корисна.

Способи очищення ікри

Перед тим, як засолити ікру форелі, продукт потрібно звільнити від ястика – захисної плівки. Ручне вибір ікринок відразу відпадає, так як є тривалим, копіткою, нудним.

Способи очистки:

1. Марлею. Звертаємо великий шматок марлі в 4 шари. У центральній частині маємо ікру. Опускаємо марлю в таз або в каструлю з теплою водою, починаємо обертати. Поступово плівка буде відходити, шматочки залишаться на марлі. Спосіб зручний, нескладний, але тривалий і вимагає часу.

2. Гарячий. Відносно швидкий спосіб. Ікра заливається гарячою водою на кілька секунд. Всі плівки відходять від кульок. Недоліком способу є необхідність вибирати шматочки продукту.

3. Масаж. Акуратний, але теж досить довгий і кропіткий спосіб. Ястика розрізається навпіл або на 3 частини, ікринки акуратно витягуються.

4. Віночком. Ястика розривається в декількох місцях, ікра заливається теплою водою, занурюється віночок і продукт розмішується. Поступово на віночок буде намотуватися плівки. Потім ікру виливають у сито, залишки ястика вибирають руками.

Кожен спосіб має свої переваги і недоліки. Вибирайте той, який найбільш зручний вам.