Ячна каша в мультиварці

Ячну кашу в мультиварці готуємо для всієї родини. Розсипчасті, пісні, солодкі варіанти ячної каші в мультиварці

Ячна каша в мультиварці

Ячна крупа, як нескладно здогадатися з назви, проводиться з ячмінних зерен. Від близької родички, перлової крупи, відрізняється фактурою.

Перловка – це цілісні зерна, а ячка – розмелені.

Основні показники смаку та корисності у них схожі, але каші виходять зовсім різні, ячка переважно густа і в’язка.

Дуже рекомендується каша з даних круп при відновлювальних дієтах, засвоюється вона дещо легше перлової і завдяки цьому вважається більш ситної.

Ячна каша в мультиварці – загальні принципи приготування

• Ячну крупу перед використанням рекомендується добре промити, так як при виробництві в неї часто потрапляє макуха і виробнича пил. Для того щоб видалити все зайве, крупу пересипають в глибокий посуд і заливають водою. Як правило, весь сміття відразу ж спливає на поверхню. Воду зливають і таку процедуру повторюють кілька разів, поки вода в ємності не стане прозорою. Після цього ячку викладають на сито і чекають, поки вся рідина не зійде.

• Для приготування смачної ячної каші в мультиварці важливо співвідношення крупи і додається в неї рідини. Щоб отримати розсипчасту кашу оптимальне співвідношення 1:2. Молока треба додати трохи менше, а краще всього розбавити його водою.

• В приготуванні будь ячної каші є невеликий нюанс, готового блюда потрібно дати «упреть». Якщо після приготування на плиті готову ячну кашу укутують ковдрою, то приготовану в мультиварці, витримують під кришкою при зупинених режими готування, або залишають на чверть години в режимі «Підігрів».

• Ячка в мультиварці готується швидко, основний смак каші надають додаткові інгредієнти. Ячну кашу в мультиварці можна приготувати на молоці, для гарніру, її варять на воді. Часто ячку готують паралельно з м’ясними стравами (котлетами або тюфтельками), які викладають в паровій контейнер. Нерідко ячну кашу в мультиварці готують зі свининою, курятиною, грибами.