Пишні печінкові котлети: рецепти. З якої печінки виходять пишні печінкові котлети: куряча, яловича або свиняча?

Ставлення до печінки в різний час було неоднозначним. То наука вважала її шкідливою і небезпечною, то печінка нарікали дуже цінним продуктом.

Пишні печінкові котлети: рецепти. З якої печінки виходять пишні печінкові котлети: куряча, яловича або свиняча?

Люди вживають печінка свійських тварин, птахів і риб.

1. Печінка тварин: яловича (корів) та свиняча (свиней).

2. Печінка птахів: куряча, гусяча, качина, вирощувати індичат.

3. Печінка риб: в основному тріскових

— минь, навага, тріска і інші види.

Риб’яча печінка

Коли-то цей делікатес був рідкістю у громадян. Зараз такий продукт став більш доступним на святковому столі. З нього отримують риб’ячий жир, який так корисний дітям.

Печінка тріски багата масою вітамінів і мікроелементів. Одна порція страви, приготованої з печінки постачає в організм норму корисних вітамінів на тиждень, а то й більше. Найбільш цінна для людини амінокислота Омега-3.

Печінка тріски рекомендується людям при хворобах серця, недокрів’ї, жовчнокам’яній і сечокам’яній хворобах. Риб’яча печінка сприяє збереженню зору, волосся, зубів, шкірних покривів, мозку у нормальному стані. П’є і палить підтримує власну печінку. В консервованої печінки тріски—613кКал/100г продукту. З печінки тріски готують бутерброди, салати, фарширують помідори і т. д.

Печінка тварин і птахів

У печінці міститься 70-75% води, 17-20% білків, 2-5% жирів. У ній є багато заліза, мідь, амінокислоти, вітаміни та аскорбінова кислота. У того, хто хоч раз на тиждень вживає страви з печінки—добре засвоюється кальцій, необхідний для кісткової тканини. Вітаміни, що містяться в печінці захищають організм від остеопорозу, інфаркту, підтримує власну печінку від наслідків переїдання, куріння, алкоголю. Користь цього продукту різних тварин і птахів:

1. Куряча печінка—містить добову норму заліза для організму. Також допомагає утворенню червоних кров’яних клітин крові. Покращує роботу щитовидної залози.

2. Качина і гусяча—знижують рівень холестерину в судинах і запобігають серцеві напади.

3. Вирощувати індичат—показана тим, хто сидить на дієті для зниження ваги.

4. Яловича печінка—має у своєму складі високий вміст вітамінів А і В, важливих мікроелементів. Наявні хром і гепарин сприяють згортання крові. Показана печінка при захворюваннях нирок.А фолієва кислота в печінці додає сили організму і підвищує імунітет.

5. Свиняча печінка схожа за своїм складом з яловичої, її корисно вживати курцям, в ній є калій, кальцій і натрій.

6. Неймовірно корисною вважається печінка тріски, у неї в складі жири, кислоти, білки, вітаміни A, E, D і фолієва кислота. Дає силу ніг, зміцнює зір і надає шкірі еластичність.

5. Найдорожча печінка в кулінарії—це фуагра. Її отримують з домашніх птахів—качок і гусей, не даючи їм рухатися. Печінка в таких умовах змісту стає в 10 разів більше і надзвичайно ніжна.