Котлети з гречкою і яйцем

Готуємо смачні котлети з гречкою і яйцем (фото-рецепт). Котлети з гречкою і яйцем – рекомендуємо! Покроковий рецепт з фотографіями

Котлети з гречкою і яйцем

Котлети…

Колись це був засмажений шматок м’яса з реберної кісткою. З часом все змінилося.

У тих, хто пройшов сувору школу нашого громадського харчування в студентстві або на виробництві, при вигляді одного цього слова мимоволі виникають спогади про цих виробах з хліба і м’яса. У далекі 70-ті роки сивочолі академіки зі сторінок газет повідомляли нам, що хліб покращує структуру котлет та їх органолептичні характеристики. Так, хліб додається в котлети, це не секрет. Питання в кількості хліба і в якості фаршу. А так важливий хліб? Можлива заміна?

Легко. Приступаємо до виготовлення котлет з гречкою і яйцем.

Котлети з гречкою і яйцем

• м’ясний фарш з яловичини і свинини в пропорції 50х50 (можна взяти і інші співвідношення м’яса) – 300 г;

• одна третина склянки гречки, одне яйце відварене круто і одна цибулина;

Котлети з гречкою і яйцем

• кілька зубчиків часнику, сіль, приправа для яловичини і гранд-масала за смаком

• рослинне масло – 2 столових ложки;

• соус кетчуп/лечо – 3 столових ложки.

Котлети з гречкою і яйцем

Кладемо фарш в глибоку чашку і додаємо в нього приправи і нарізану цибулю.

Додаємо трохи солі і замішуємо фарш руками.

Після цього додаємо у фарш порзане куряче яйце, заздалегідь відварене круто.

Котлети з гречкою і яйцем

Гречку також необхідно відварити або взяти трохи готової гречаної каші. Приблизно 100 г для цієї кількості фаршу. Можна, зрозуміло, покласти і більше гречки, роблячи котлети зовсім дієтичними, але є небезпека, що вони розваляться при обжарюванні.

Котлети з гречкою і яйцем

Ретельно перемішуємо фарш до отримання однорідної маси.

Котлети з гречкою і яйцем

Ділимо фарш на 6 рівних частин і ліпимо з них невеликі котлетки.

Серед знавців не вщухають суперечки про форму котлет. Кажуть, що вони повинні бути довгастими. У наших котлетах головне – це зміст, а не форма.

Котлети з гречкою і яйцем

Беремо велику сковороду, наливаємо в неї рослинне масло і ставимо на середній вогонь. Тут шляху створення котлет трохи розходяться.

Якщо котлети вийшли пухкими, їх краще обваляти в борошні або інший паніровці. Якщо гречки покладено трохи і фарш добре злипається, можна смажити котлети без попередньої підготовки.

Після 5-хвилинного обсмажування на одній стороні, акуратно перевертаємо котлети і обсмажуємо іншу сторону. Розведемо в склянці кетчуп або лечо невеликою кількістю води і заллємо котлети. У такому вигляді їх потрібно згасити на повільному вогні 15-20 хвилин і зняти з вогню.

Котлети з гречкою і яйцем

Котлети з гречкою і яйцем готові. Вони мають власну поливання з томатним змістом. Подаємо їх з гарніром з макаронних виробів, які чудово сприймають підливу з томатом. Страву прикрашаємо зеленню і шматочками маринованих помідорів.

Котлети з гречкою і яйцем

Приємного апетиту!