Котлети з домашнього фаршу

Котлети з домашнього фаршу – так! Авторські рецепти котлет з домашнього фаршу: фаршированих, з чорносливом, салом, корейкою

Котлети з домашнього фаршу

У кожної господині є свій фірмовий рецепт домашніх котлет.

Про те, що домашній фарш, приготований з власноруч обраного м’яса будь-якого виду незрівнянно краще будь-якого якісного напівфабрикату з пропонованих в торговельній мережі дискутувати не має сенсу.

Тоді, може бути, просто поділимося своїми фірмовими секретами і дізнаємося, які ще нові рецепти котлет з домашнього фаршу можна додати у блокнот?

Котлети з домашнього фаршу – основні технологічні принципи

Значення слова «котлета» за останнє сторіччя розширилося настільки, що тепер ця страва може позначати не тільки шматок м’яса на кістці, і навіть не тільки виріб з рубленого м’ясного фаршу. Сучасна кулінарія практично повністю зняла «цензурні» обмеження і розкуті домогосподарки з задоволенням проявили фантазію в «котлетному жанрі».

Для фаршу вибираємо будь-яке м’ясо або рибу, видаляючи кістки, хрящі, плівки і жили: їх не тільки перемелювати на побутовій м’ясорубці складно, але і котлети вийдуть такі, як в найближчій до будинку кулінарії, жорсткі і грубі, тільки пахнуть м’ясом. Зауважимо, що на підприємствах громадського харчування є м’ясорубки, здатні перемелювати навіть кістки, і тому, щоб нікого не підозрювати і не звинувачувати, краще зробити фарш самостійно, і точно знати, з чого він складається. Залишаємо тільки жир, тому що він додасть соковитість і м’якість домашніх котлет. Якщо м’ясо нежирне, то додайте будь-який наявний тваринний жир, від 15 до 25% до маси м’яса. Вміст жиру в фарші має значення для кожного окремого рецепти котлет. Професіонали вважають, що м’ясний фарш повинен бути приготований з двох видів жирного м’яса. Але нічого страшного не станеться, якщо на яловичину або телятину додати не напівжирну свинину, а свинячий шпик: смакові властивості котлет не постраждають. Навіть якщо додасте сою, то це буде особисте рішення, а не завуальована і нав’язана композиція фаршу, пропонована під виглядом чистого м’ясного напівфабрикату. Основа для котлет готова. Далі слід додавання інгредієнтів згідно з рецептом. Точно також робиться фарш з будь-якого іншого виду м’яса: м’якоть з додаванням невеликої кількості жиру. Особливо, якщо, наприклад, робите фарш з філе бройлера, сухий за консистенцією м’якоті. В рибний фарш, особливо, якщо риба сухувата, додаємо вершкове масло.

Взагалі, у фарші можна використовувати не цілі шматки, а, скажімо, обрізані частини, що залишилися після зачистки вирізки, які за зовнішнім виглядом не підійшли, наприклад, для запікання фаршированого м’яса цілим шматком.

Котлети нерідко готують з овочів, або комбінуючи овочі з м’ясними продуктами. Існує маса різних поєднань, але просто перерахування асортименту котлет не має сенсу, хоча б тому, що до цього списку майже щодня додаються нові рецепти котлет з домашнього фаршу.

Тому, перш ніж перейти до деяких рецептах – деякі важливі моменти, які варто запам’ятати:

Якщо не плануєте відразу готувати котлети, фарш необхідно упакувати і заморозити. Зберігати у свіжому вигляді, в холодильнику, його не можна. Дрібні частки м’яса набагато швидше і більше впадають «атаці» шкідливих, хвороботворних бактерій. Якщо до м’ясного фаршу, за рецептом, необхідно додати овочі, крупи або будь-які інші інгредієнти, то робіть це безпосередньо перед приготуванням, теж з міркувань безпеки, тим більше, що деякі овочі після розморожування і зовсім стають непридатними до вживання.